Jump to content

Potreban mi je pravni savjet vezano za teska djela protiv ljudi i imovine.


Rashoboz

Preporučene objave

Pozdrav svim zainteresiranim da pomognu,

naime imam jedan dosta tezak slucaj koji mi se desio prije nepunih godinu dana iz kojeg sam ja izasao kao jedini okrivljeni a u dogadjaju je ucestvovalo oko 10 osoba, desilo se to da sam brutalno pretucen od strane 4-5 n.n lica u centru Sarajeva u blizini kafane Tito odnosno neposredno po izlasku iz lokala na nekih 50tak metara dalje,(Bez posebnog razloga naravno) u toku cega sam imao situaciju gdje mi je "mrak pao na oci" i uspio sam da se otrgnem i krenem prema svome autu i onda sam sjeo u auto i upalio isti i preko visokog trotoara krenuo na pjesacku zonu gdje su stajali moji napadaci a i neki ljudi koji su dosli to vece u lokal samnom, mojom tadasnjom djevojkom a sadasnjom zenom kako bisno proslavili vijesti o svadbi i o odabiru kume (djevojka koja je stradala je trebala da bude kuma), pretpostavljam da udarim svoje napadace posto ni sam sebi nemogu da objasnim ove svoje postupke, jer nisam nasilnik niti sam ikada ima problema sa zakonom, bavim se racunarima itd, u svemu ovome se desilo to da je covjek koji me udarao sa jos 4 n.n lica zadobio lakse tjelesne povrede a djevojka koja je stajala tu u moju odbranu je zadobila teske tjelesne povrede u vidu frakture nosa, frakture vilice, frakture unutrasnje ocne duplje i iscurilo joj je oko kako bi to rekli laici odnosno nastupio je trajni invalidnitet na lijevo oko, e sad to je u kratkim crtama sta se desilo, ja licno nisam bio svjestan u koga ili u sta sam udario dok poslije moje dobrovoljne prijave u PU centar neposredno poslije udara, na cijem nadleznom teritoriju se desio incident,prijavio sam sam kompletan incident i zamolio da posalju kola pred zemaljski muzej i eventualno i hitnu pomoc jer mozda imapovrijedjenih, poslije prijave odveden sam na CUM kako bi bio previjen i sasiven posto sam zadobio dosta udaraca u glavu i tjelo, iz ovoga svega je proizaslo da sam ja pritvoren, proveo 24sata u pritvoru da bi bio optuzen za krivicno djelo ubistva u pokusaju gdje sam ustvari shvatio ozbiljnost cjelokupne situacije i morao da odam prisutnost drugih lica koja su bila tu kako bih objasnio ljudima da nije bio u pitanju pokusaj ubistva vec samodbrana, i kako bi imao svjedoke koji mogu objektivno svjedociti kao ocevidci dogadjaja a ne da moji napadaci svjedoce kao ocevidci dogadjaja sto mi se u tom momentu desavalo. ovo bi bila prica bez sitnih detalja.

meni se trenutno sudi za Tesko krivisno djelo dovodjenja u opasnost ljudi i imovine, po BiH zakonu clan 328 stav 1 predvidjena je kazna zatvora od 1 do 10 godina za ovo djelo, u mom slucaju postoji dosta olaksavajucih okolnosti a one bi bile da ja nisam inicijator tuce, da nisam ucestvovao u tuci, da sam to uradio u samodbrani (Pretjerana samodbrana vjerovatno), do sada sam prosao to jeste bili su na sudu Sudski vjestaci Saobracajne struke, Masinske Struke, te vjestak za toksikologiju koji je izjavio da sam bio u stanju blagog pijanstva u trenutku djela posto sam popio 3 piva to vece u lokalu, ono sto moj advokat kaze je da sve do godine zatvora ili ispod bi bilo odlicno cak fenomenalno za mene, a ja recimo se ne slazem sa ovim ni na koji nacin i mislim a imam skolski slucaj privremene neuracunjivosti u trenutku djela izazvane napadom 5 lica na mene, mi kao odbrana smo trazili neuropsihijatrisko vjestacenje mene kao oputuzenog na sta je odgovor suda bio "uzet ce mo u razmatranje" a uz taj zahtjev im je prilozena kompletna medicinska neuropsihijatriska dokumentacija koju posjedujem jer se dobrovoljno lijeci u zdravstvenoj instituciji posto imam dosta problema od samog incidenta i bivanja u zatvoru. u koliko se neko zainteresuje za ovaj slucaj i ima nesto pametno da prokomentarise ili doda molim vas osjecajte se slobodnim, Hvala unaprijed na Vasem Cijenjeom vremenu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik Vam je dobro rekao. Sve osim zatvorske kazne je nerelano očeivati.

 

O samoobrani nema govora. Samoobrana je slučaj gdje osoba odbija istovremeni protupravni napad, a ne kada nakon sukoba ode do vozila, upali ga i onda se zaleti u grupu ljudi.

 

Ne trebam ni napominjati da je najgore stradala nedužna osoba i zbog nje ćete upravo najgore i biti kažnjeni.

 

Žao mi je što Vam mogu samo potvrditi odvjetnikove riječi, ali one su vrlo realne.

 

Olakotna okolnost jest Vaša razdraženost prethodnim napadom na Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija