Jump to content

DSI Posebni dio Turizam - Ugostiteljstvo


NuJerz2001

Preporučene objave

  • 8 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Molim Vas ako ste polagali posebni dio iz područja turizma VSS da mi pošaljete na mail skriptu, dojmove, pitanja, ma bilo što.

Jel mi može netko reći kakav je usmeni dio iz ovog područja?

Jako mi je hitno, 9.03. polažem.

Samo se nadam da će se netko do tada javiti.

Hvala Vam svima puno,punooo!

 

 

mail : petradomjanic@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Ljudi, pomagajte...

Jel ima itko da je polagao posebni dio iz turizma?

Da mi bar kaže što bude otprilike na pismenom ili

bilo kakva informacija bi dobrodošla, skripta, ma bilo što...

Ako znate nekoga tko je polagao, polaže...HELP!

Hvala

 

BOK,

jesi položila, možeš li nam napisat što se traži za posebnio dio turizam, kako je izgledalo

 

pooooooz, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima,

evo mene nakon dugo vremena. Nažalost nisam od puno pomoći, ali mogu reci da je meni 2010 godine bilo sasvim O.K.

Posebni dio sam imao iz gospodarstva, poslovi turizma i ugostiteljstva i rad na obrtnom registru.

Na posebnom dijelu ispita bila mi je ispitivačica (kojoj nažalost ne znam ime) iz ministarstva gospodarstva. Prvo pitanje je bilo: "Vi radite sa obrtima? Recite nam nešto o poticajima koje obrtnici mogu ostvariti."

Onak totalno zbunjen pitanjem rekao sam da ne radim u lokalnoj samoupravi nego u Uredu državne uprave na poslovima upisa u obrtni registar te da stvarno neznam ništa o poticajima budući da to nije moj djelokrug rada. :(

Na to je odgovorila da je u redu i postavila mi novo pitanje vezano za upis obrta u obrtni registar, uvjete za otvaranje obrta, vezani obrti, postupak nakon smrti obrtnika i sl.:)

Nažalost samo mi je to ostalo u sječanju. Pismenog se dijela ne sječam, vjerojatno jer ni on nije bio problem.

Znači posebni dio je isključivo iz djelokruga rada sukladno radnom mjestu i opisu poslova.

 

Mislim da skripte tu stvarno nisu potrebne i teško da ih bilo tko ima jer svatko ima drugi djelokrug rada. Tu imate par zakona koje koristite i koje ionako morate znat, skoro pa na pamet.

Prilikom prijave DSI u opisu poslova navedite samo ono što stvarno radite, takvu sam barem ja informaciju dobio i otprilike napisao: utvrđivanje minimalno tehničkih uvjeta i izdavanje rješenja za obavljanje djelatnosti sukladno Zakonu o ugositeljskoj djelatnosti i sukladno Zakonu o pružanju usluga u turizmu, vođenje obrtnog registra za djelatnosti ugostiteljstva i turizma.

 

 

Nadam se da će vam ove informacije koristiti i javite se sa iskustvima poslije ispita ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav! Kolega volonter koji je bio prije mene na ispitu iz ovog područja mi je rekao da je trebao napraviti tabelarni i grafički prikaz traženih podataka(info o noćenjima, smještajnim kapacitetima...), te nekakav pisani sastav o turističkim potencijalima županije! Na usmenom ga je pitao nešto o nautičkom turizmu! Da li itko ima još kakvih novijih podataka? On je to polagao prije godinu dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posebni dio iz turizma sastojao se od pismenog dijela i tri pitanja:

1.Nabroji najznačajnije manifestacije na području tvoje destinacije i turističku ponudu destinacije.

2.Objasni naplatu paušalne boravišne pristojbe

3.Napiši poziv za okrugli stol na temu.......sa naznakom kome se sve dostavlja i treba sastaviti zapisnik.

 

Usmeni dio-bila je gđa.iz Ministarstva turizma i pitala je iz pismenog dijela, ali također i iz zakona o TZ-ima, npr.naplata boravišne,tijela turističke zajednice, nautičari-naplata boravišne....

 

I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija