Jump to content

povlačenje izjave, zar moguće????


tika13

Preporučene objave

Dobar dan, ovim putem želila bi dobiti jednu informaciju.

Mislim da su me dobro "izmuvali".

 

Na ostavinskoj raspravi moje bake 1983 godine., imovina se dijelila na 4 dijela ( djecu).

 

Svi su dobili po 1/4.

Jedna kćer se na ostavinskoj "dala izjavu" da svoj dio poklanja bratu ( mome ocu).

Tako je moj otac dobio 2/4 tj vlasnik polovice.

 

Moj otac nakon toga umire, na njegovoj ostavinskoj raspravi

upisuje se da je imao 2/4 ( Zk.ul br.).

 

Nakon 15 godina umire tetea koja je dala svoj dio mom ocu, ali 2 dana prije smrti darovnicom dala taj isti dio drugoj sestri te poništila prijašnju izjavu!! Staru 18 godina cca.

 

Mi smo dobili rješenje tek nakon upisa tih nekretnina pod tekino ime jer smo bili pitaj Boga kako " zaboravljeni od sistema" , jer je pisala opaska da moj otac nije imao nasljednike, mama, polubrat i ja ostali smo osupnuti.

 

Zar je to moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izjava data u ostavinskom postupku je neopoziva !

 

Imate rješenje i provedeno je .

Nitko ne može izmisliti neko rješenje na temelju kojeg će se brisati Vaše vlasništvo u zemljišnim knjigama.Vi se možete u tom drugom postupku ako nisu prošli rokovi pojaviti kao umješač.,imate pravo podnijeti prijedlog za povrat u prijašnje stanje radi naprijed navedenih razloga.

subjektivni rok je mjesec dana od saznanja ,a objektivni rok pet godina.

 

Lažni iskaz na temelju kojeg je povrijeđeno pravo drgoga KZ sankcionira.

 

Pozdrav !

 

Pokušajte razgovarati s rođacima i sklopiti sporazum o utvrđenju činjeničnog stanja ,ukoliko to ne ide morati ćete se upustiti u sudski postupak.Upozorite rođake da je davanje lažnog iskaza u postupku nasljeđivanja KD.

 

POzdrav! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

quote/Nakon 15 godina umire tetea koja je dala svoj dio mom ocu, ali 2 dana prije smrti darovnicom dala taj isti dio drugoj sestri te poništila prijašnju izjavu!! Staru 18 godina cca.

 

Mi smo dobili rješenje tek nakon upisa tih nekretnina pod tekino ime jer smo bili pitaj Boga kako " zaboravljeni od sistema" , jer je pisala opaska da moj otac nije imao nasljednike, mama, polubrat i ja ostali smo osupnuti/

 

 

Iz ovoga sto navodite zakljucujem da ste namjerno izostavljeni. Pogledajte na legalisu, ima slicnih primjera...

 

Bilo bi uputno pogledati u kom je obliku ta darovnica?

 

Kako to da ste dobili rjesenje nakon upisa pod tetkino?

Zar se vi niste predhodno uknjizili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako to da ste dobili rjesenje nakon upisa pod tetkino?

Zar se vi niste predhodno uknjizili?

 

ja sam na uvid dobila nedavno te papire, jer sam igrom slučaja htjela ta zemljišta "rješiti" i upisati/pokloniti dio suprugu i dio kćerki.

Kako sam navela u samome rješenju naveden je bio moj Otac

( a ne mi kao njegovi zakonski nasljednici-što je već bilo sprovedeno).

 

Sada kada sam se osobno obratila sudu i počela "kopati" doznala sam da stoji opaska u predmetu navedena od strane sestara da moj otac nema zakonske nasljednike, te rješenje nije niti dostavljeno na adresu, jer je kako je meni rekla gospođa iz referade rečeno da je mrtav.

 

Ja sam se na sve to zgražala i nastavila sa potragom te sam došla do svih ovih saznanja- sama.

ne mogu vjerovati da se u sudovim sprovode stvari na rekla-kazala bez dokumentacije, kao za mog oca jer realno gledano i da nije imao zakonskih nasljednika , ustvari imao bi njih ( sestre) pa mislim da bi i u tom slučaju po zakonu trebalo održati ostavinsku raspravu te bi one imale rješenje o ostavinskoj koje bi po meni trebalo priložiti uz dokumentaciju kao dokaz o nasljenicima ili ne ili pak smrtovnicu, no u predmetu koji je pregledan ispred mene nije bilo niti jednog niti drugog.

 

Savjet gospođe je bio da se obratim advokatu , međutim , nemam dovoljno financijskih sredstava da bi si to mogla priuštiti, ( a to ona dobro zna -koja je zakuhala), pa ću sama u borbu, pokušati, sudovi mi nisu nepoznanica, uz malu pomoć možda i izguram.

 

Puno Vam hvala na odgovorima. Ja ću uložiti žalbu na rješenje. Pa ću vidjeti kako krene naprijed. Papire imam sve kod sebe a sada samo volje i vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija