Jump to content

oporuka


Predy

Preporučene objave

Pitanje: Moji roditelji su napisali darovnicu sestri kako bi ona, navodno, mogla dobiti kredit. Kredit nije uzela .... ali nije ni "vratila" darovnicu. Dali moji roditelji mogu oporukom

ponistiti darovnicu tako da se kasnije, u procesu nasljedjivanja, kuca moze prenijeti na oboje nasljednika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedan mali detalj: moji su roditelji darovnicu napravili iako je kuca pod hipotekom. Znaci li to ako je kuca pod hipotekom "darovana".... moji roditelji se ne mogu oporukom ocitovati da se nasljedstvo nad kucom "podijeli".

Ne ulazim u to da je hipoteka nastala nakon prijevare moje sestre koja je prodala stan a da nije za to imala nikakvo pravo. Sud ju je zbog falsifikata osudio uvjetno na godinu i pol. Kupac stana je dosao do hipoteke nakon sto je trazio garanciju "ugovorom o vracanju duga". sestra nije vratila dug pa se hipoteka upisala na kucu. I tom prilikom je bilo "preslagivanja" kopija, nestajanja pecata i ostalih mutnih radnji...

(o svemu sam vise pisao na forumu "obitelj" pod "draga sestra". sto mi savjetujete... sestra je bivsi odvjetnik,cak je i radila dvije godine bez upisa u odvjetnicku komoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mojoj "dragoj" sestri sam dao na koristenje stan u Zagrebu s dogovorom da samo placa rezije, 318 kuna otplate stana.

Nakon 4 godine koristenja otkrio sam da nije platila ni kune: oko 54.000 kune rezija. Uvela je plin na moje ime (uz krivotvorenu punomoc) i na kraju.... nije me pustila u stan pozvavsi u pomoc policiju "radi pokusaja provale".

Policija me nasla sa suprugom i koferima ispred ulaza i nije intervenirala jer je navodno u pitanju imovinsko pravni odnos.

Tada sam, nakon istrage, saznao da u u postupku neki izmisljeni dug za koji nisam nikada ni primio tuzbu. Uspio sam preko suda dokazati da je navod o dugu nepostaojeci i sestra je izgubila spor.

U medjuvremenu uspjevam uci u stan uz pomoc bravara, biljeznika i dva svjedoka. Nakon intervencije advokata i opet policije, opet jedne izmisljene prijave o prijetnji, uspjevamo se dogovoriti da sestra napusti stan. Nakon 10 dana nalazimo, nakon poziva susjeda, stan otvoren i potpuno prazan. Bez nasih stvari, fotografija , djecjih uspomena. Strasno. Ali svi nas tjese da je dobro proslo: imamo nasa 4 zida.

Nakon nekoliko mjeseci saznajemo da je stan koristen par godina kao advokatska kancelarija. Zaboravih reci da je moja sestra ODVJETNIK Ured je dvije godine radio a da ona nije bila clan odvjetnicke komora. Saznajemo i jos nesto: da je stan prodan !

U medjuvremenu roditelji mi se povjeravaju da netko sestri prijeti te da su "morali" dati vikendicu kao garanciju za otplatu duga.

Stan je prodan na osnovu lako dokazane falsificirane biljeznicke punomoci. Ali sada je i u pitanju i ovrha nad vikendicom. I taj je dokument pod upitom jer su vidljivo zamjenjene neke stranice Ugovora. Pecati ne odgovaraju.

 

Godinama smo na sudu.Placamo advokate i uspjevamo dobiti da nam se vrate 54000 kuna neplacenih rezija. Procesi kostaju a sestra prelazi iz HGK u jos bolju firmu te joj ne uspjeva nitko sjesti na placu. Tragedija.

Da li se sto moze napraviti i da li ce sestra biti krivicno kaznjena zbog falsifikata prodaje, prevare roditelja, falsifikata Ugovora o

otplati duga, dvogodisnjeg ilegalnog rada kao odvjetnica. Ima li pravde u HR? Trenutno, jer zivim u inozemstvu, smo pozvani kao svjedoci na saslusanje o krivotvorenim dokumentima, uspjeli smo odgoditi izvrsenje ovrhe nad vikendicom. Koji nas jos troskovi cekaju ne znamo. Samo znamo da je pravda spora te da nas samo kosta.... Sto mislite o svemu tome.

Dodatak 2009: Sestra je osudjena na 1,2 godinu uvjetno. Ne radi pa joj nemozemo sjesti na placu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija