Jump to content

Dali vrijedi obavezno osiguranje ako vozilo nije registrirano?


domet

Preporučene objave

Moje je pitanje:

 

DALI MI VRIJEDI OBAVEZNO AUTOMOBILSKO OSIGURANJE AKO MI AUTOMOBIL NIJE REGISTRIRANO?

 

A situacija je sljedeća:

 

Jučer (21. 05. 2009) sam kupio automobil koji nije registriran od 11. mjeseca i sve uredno odradio:

- kupoprodajni ugovor i zadržao tablice

- platio porez

- platio obavezno osiguranje (traje od jučer 21. 05. 2009.)

- prošao tehnički i dobio naljepnicu, knjižicu vozila i prometnu na svoje ime, ali bez pečata po koji moram u MUP

 

E sad kad samo došao u MUP nisam uspio registrirat vozilo (dobiti pečat) jer je ga prethodni vlasnik nije odjavio. On (bajdvej on je moj prijatelj) nije uspio odjavit automobil jer mu leasing kuća nije vratila Knjižicu vozila iako je otplatio leasing do kraja (100% sam u to siguran), tj. knjižicu su poslali poštom pa im se vratila, pa su ponovo poslali poštom i sad čekamo da stigne, a weekend je između...

 

Moje je pitanje: šta riskiram ako vozim automobil u međuvremenu. Samo kaznu ako me zaustave? Ili u slučaju sudara ili slično mogu najeb.... kao žuti?

 

Hvala na odgvoru....

 

Pozz,

 

Domet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

domet je napisao:

DALI MI VRIJEDI OBAVEZNO AUTOMOBILSKO OSIGURANJE AKO MI AUTOMOBIL NIJE REGISTRIRANO?

Apsolutno da.

 

Vaše je vozilo prošlo tehnički pregled, a i da nije opet vrijedi ukoliko do nesreće nije došlo radi tehničke neispravnosti.

 

Vozilo nemojte voziti jer nije registrirano. Registraciju vrši nadležna policijska uprava.

 

Ukoliko Vas zateknu u prometu slijedi Vam kazna jer upravljate neregistriranim vozilom. Za to niste krivi sami, potrebna je i kaznena prijava djelatniku STP-a jer Vam je izdao registarske pločice bez pečata policije. Uglavnom od svega toga ništa jer naša policija nije dovoljno sazrela da "jakim igračima" sastavi kaznene prijave.

 

Državnu granicu nećete moći proći, uključiti će se alarm na čitaču registarskih oznaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. tablice imam jer sam ih naslijedio od starog vlasnika, on ih još uvijek nije odjavio i napisao je u kupo-prodajnom da mi ih daje.

 

Auto vozim samo kad "moram" jer još uvijek čekam da ga pravi vlasnik odjavi da ga mogu registirat.

 

Jako mi je važno da osiguranje vrijedi, a policijska kazna mi je u svemu tome manje zlo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija