Jump to content

Ometanje posjeda


Carlo_D

Preporučene objave

Molio bi da mi se savjetom pomogne što učiniti.

Susjed je prilikom gradnje kuće (1970. godine), bez građevinske dozvole, ušao na susjednu parcelu u površini cca 12m2 (koja je sada u mom vlasništvu, a u vrijeme gradnje bila je u vlasništvu mog pok. oca). Susjed nema pisanog dokumenta za ulazak objekta na moju parcelu. Sve je bilo u redu dok ja nisam išao u rekonstrukciju krovišta i s novim krovištem natkrio sam dio njegovog krovišta koje se u stvari nalazi na mojoj zemlji (parceli).

Nakon toga susjed me je tužio za ometanje posjeda i dobio je spor, a na presudu ja imam pravo žalbe.

U međuvremenu susjed je umro, a nasljednici su njegova supruga i kćer.

Kako riješiti ovu situaciju i vratiti uzurpirani dio parcele u posjed?

Unaprijed hvala na savjetu (odgovoru).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vaš otac se nikada nije žalio i dopustio je susjedu da uživa u posjedu.Susjed već dugi niz godina nesmetano uživa, i to Vam ne ide u prilog.

Susjed je mogao steći vlasništvo nad tih 12 m2 dosjelošću.

 

 

Vi imate pravo da tražite sudsko utvrđivanje međe, i u tom slučaju primjenjuje se načelo pravednosti .

Vi bi eventualno u tom slučaju imali pravo na pravičnu naknadu , ukoliko se susjed ne pozove za dosjelost .

 

Vi s Vaše strane bi mogli tvrditi da posjed nije bio nikada zakonit , .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Susjed je srušio kuću od čerpića, čija se okapnica nalazila na međi s mojim posjedom. Kuća je služila i kao ograda mog posjeda. To je učinio prethodno me ne obavijestivši i dok sam bila odsutna 3 dana, tako da je moj posjed postao neograđen. Tom prigodom je ušao u moj posjed i počinio manju materijalnu štetu, uništio kamenjar s cvijećem, premještao alatke, iščupao nosač za vješanje rublja i sl. Tvrdi da je na sve to imao pravo. Vrijedi li pokretati parnicu i kakvu? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija