Jump to content

Pričuva prema najmodavcu


Bruno78

Preporučene objave

Poštovani,

suvlasnici smo poslovnog prostora i višegodišnji najmodavci istog. Prije pet godina promijenio se najmoprimac. U svakome ugovoru imamo stavku da sve komunalne troškove, kao i troškove pričuve, snosi najmoprimac.

 

Dobili smo poziv od stambenog servisa da bi mi trebali platiti dugovanje, budući se ništa ne plaća zadnjih 10 godina.

Nismo niti znali, ali sadašnji najmoprimac nije kod stambenog servisa promijenio na sebe nositelja. Ostalo je prijašnje trgovačko društvo.

 

Znam da je zastara za pričuvu tri godine od zadnjega računa, ali što je meni činiti kao vlasniku i najmodavcu? Pozvati se prvo kod stambenog servisa na zastaru dijela potraživanja, uputiti ih starome najmoprimcu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nemam odogovr ali imam pitanje.

 

Je li se mjenjala zakonom određena minimalna pričuva i od kada.

Naime meni je pričuva povećana za 60% za stan u Dardi (posebna državna skrb) a da mi prije toga nije poslana obavjest (prinudni upravitelj Stanouprava B. Manastir) Nema međuvlansičkog ugovora jer su stanovi pretežito u vlaništvu grada

Sada plaćam pričuvu od 2,61 lipu po m2 i u Stanoupravi me uvjeravaju da je to zakonska odredba koja je donijeta prošle godine na osnovu povećane etalonske vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija