Jump to content

alimentacija za njegovo vanbračno dijete


borabora

Preporučene objave

Dobar dan

 

Nedavno sam se udala za svog partnera i čekamo dijete. Međutim, njemu to nije prvo dijete. Već ima kćer iz jedne kratke avanture prije 7g. To je bilo prije nego što smo se upoznali. On je priznao dijete, međutim nikada nije imao neki kontakt s djetetom, a još manje s majkom. Naravno, dužan je plaćati alimentaciju (tu se potpuno slažem)ali u sve ove godine uplatio je jedva 5000,00kn sveukupno. Naravno, majka njegovog prvog djeteta pokrenula sudski postupak i donešena je odluka da ukoliko ne počne plaćati 1.500,00kn alimentacije mjesečno čeka ga 8mj.zatvora. S time se slažem,ali u odluci stoji i da mora nadoknaditi sve neuplaćene alimentacije što skupa iznosi preko 100.000,00kn i taj dug mora podmiriti u roku godinu dana!!! Mi naravno nemamo tih novaca jer oboje ne posjedujemo nekretnine koje možemo prodati da bi namirili dugovanje, a cijela ušteđevina nam je pošla na vjenčanje. Oboje radimo sezonski, znači nemamo stalan posao da možemo dignuti kredit, a uskoro očekujemo naše dijete. A ukoliko ne plati čeka ga zatvor od 8mj. Slažem se da mora platiti alimentaciju, i danas je po prvi put uplatio za ovaj mjesec, ali stvarno neznam kako da namaknemo dovoljno da platimo akumulirano dugovanje.

Stvarno sam očajna, jer čekam njegovo dijete i želim da bude samnom kada nam se beba rodi, a ne u zatvoru, ali stvarno ne vidim načina kako da to izbjegnemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Suprug će Vam u zatvor kako je to navedeno u odluci ukoliko i nadalje ne bude plaćao 1.500,00 kn mjesečno za svoje dijete. Dugovanje s osnova neplaćenog uzdražavanja u iznosu od 100.000,00 kn mora podmiriti neovisno ako ne bude podmirivao 1.500,00 kn mjesečno, odnosno ako bude otišao u zatvor.

 

Ukoliko dobrovoljno ne plati dugovanje ono če se naplatiti ovršnim postupkom (na primanjima, ovrhov na nekretnini i sl.)

 

Nemojte me krivo shvatiti ali mislim da je bivša supruga Vašega muža potpuno u pravu, jer najlakše je dijete napraviti a ksnije brigu o svemu prepustiti majci i praviti se toše, to nikako ne mogu shvatiti, ne prihvaćam opravdanja o nemogućnosti pronalaženja stalnoga posla, jer se posao uvijek nađe za onoga tko hoće raditi, a za dijete treba brinuti.

 

Moj partner ima sina i upravo sam je ta koja mu prilikom primitka njegove plaće najprije kažem da podmiri alimentaciju a onda sve ostalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sash je napisao:

Suprug će Vam u zatvor kako je to navedeno u odluci ukoliko i nadalje ne bude plaćao 1.500,00 kn mjesečno za svoje dijete. Dugovanje s osnova neplaćenog uzdražavanja u iznosu od 100.000,00 kn mora podmiriti neovisno ako ne bude podmirivao 1.500,00 kn mjesečno, odnosno ako bude otišao u zatvor.

 

Ukoliko dobrovoljno ne plati dugovanje ono če se naplatiti ovršnim postupkom (na primanjima, ovrhov na nekretnini i sl.)

 

Nemojte me krivo shvatiti ali mislim da je bivša supruga Vašega muža potpuno u pravu, jer najlakše je dijete napraviti a ksnije brigu o svemu prepustiti majci i praviti se toše, to nikako ne mogu shvatiti, ne prihvaćam opravdanja o nemogućnosti pronalaženja stalnoga posla, jer se posao uvijek nađe za onoga tko hoće raditi, a za dijete treba brinuti.

 

Moj partner ima sina i upravo sam je ta koja mu prilikom primitka njegove plaće najprije kažem da podmiri alimentaciju a onda sve ostalo.

 

Samo da pitam. Vi vjerojatno radite i imate zadovoljavajuće prihode (zajedno sa suprugom)? Zanima me da li bi isto govorili i kad bi ovisili o njegovoj plaći koja je, recimo 4000kn, od kojih 1300 ide na alimentaciju, a Vi, on i Vaše dijete, morate živjeti od preostalih 2700?

 

Još jedna stvar. Kako bi se postavili u slučaju da, kao ja, živite s nekim ko je doveo svoje dijete u Vaš dom, za to dijete njegov tata ne plaća alimentaciju, a istovremeno ste vi prisiljeni plaćati za svoje?

I uza sve to skupa, kako stvari stoje, ne primate plaću!

Sagledajte cjelokupnu situaciju iz više uglova, a ne samo iz svog, koji mi djeluje poprilično stabilno, pa ste istovremeno i skloni davati ovakve savjete.

 

Da se razumijemo, ja rađe neću pojest ništa danima, ali ću svom sinu platiti alimentaciju. Samo Vam želim reći da ljudima nije lako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ne radi se o ishodu tužbe radi uzdržavanja kojom se odredio dug i mjesečni daljnji iznos, već o kaznenoj. Vjerojatno nije uočena volja doprinositi kada je bio u prilici (makar ne ispunjavao obavezu u cijelosti radi mogućnosti koje ima/nema).

 

Par sporadičnih uplata tijekom 7g bi bile na prosječnoj mjesečnoj razini 50,00-60,00kn (5-10 kava).

 

Ukoliko je tijekom vremena postojala kakva potrošnja osim za osnovne potrebe, a prije uzdržavanja djeteta, tim je ukupan dojam lošiji. Po svoj prilici, otac nije uvjerio sud da ne izbjegava uzdržavati dijete, a izbjegavanje je kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija