Jump to content

Električni stup - neovlašteni premještaj


Regatty

Preporučene objave

Poštovani, može li mi netko dati savjet ....

Imam "dobrog" susjeda koji je malo krenuo u apartmanizaciju svog posjeda, po modelu "ja ću to učuniti, a ti radi što znaš".

Uz poznate radnje ( neovlaštena gradnja preko međe, prozor prema mojoj spavaćoj sobi i sl.) odlučio (i sproveo u djelo) je malo premjestiti el.stup na "novu" među bez odobrenja HEP-a i moje suglasnosti i to tako da je betonski dio na toj međi, a drveni dio na mojoj strani. Što mi je najpametnije za napraviti?

Unaprijed zahvalan, R.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. susjed nije mogao bez znanja HEP-a premjestiti stup, jer za prespajanje vodova sa stupa na stup treba isključiti struju u javnoj mreži. nitko ne premješta žice javnog voda pod naponom.

 

2. zašto niste zvali policiju za smetanje posjeda odmah kad je susjed ušao u vaš posjed i počeo kopati rupu za stup. Sad kad je stup već postavljen ???

 

Pokušajte HEP i susjeda prijaviti građevinskoj inspekciji. Za svako premještanje i postavljanje stupa HEP mora imati akt upravnog odjela za prostorno uređenje kojim se dozvoljava takav zahvat u prostoru, a za izdavanje jednog takvog akta trebaju biti riješeni imovinsko pravni odnosi – sklopljen ugovor o osnivanju prava služnost za postavljanje stupa i prolaz voda.

 

HEP gotovo redovito krši zakon, i to pod pokroviteljstvom građevinske inspekcije i urbanista. Ali ako živimo u jednoj demokratskoj državi, onda zakon trebaju poštivati jednako država i njezine tvrke s jedne strane kao i građani s druge strane. Nemojte se iznenaditi ako naiđete na otpor i izrugivanje tipa: vi ne znate zakon. zakon je tu jasan i nedvosmislen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tehnički postoji mogućnost da se stup izmakne izvan linije, ako je nosni stup, bez da se poduzimaju ikakve radnje na vodu. Taj pomak može biti oko metra ovisno o rasponu, ali se u tom slučaju narušavaju druge tehničke karakteristike kao npr. sila zatezanja u rasponu, javljaju se sile primjerene za kutni stup ...

 

Pismeno se obratite se HEP Operatoru distribucijskog sustava na Vašem području da se očituju o izvedenim radovima i obvezno na znanje elektroenergetskom inspektoru na Vašem području.

 

Vaši daljnji koraci ovise o očitovanju HEP-a i elektroenergetskog inspektora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...
1. susjed nije mogao bez znanja HEP-a premjestiti stup, jer za prespajanje vodova sa stupa na stup treba isključiti struju u javnoj mreži. nitko ne premješta žice javnog voda pod naponom.

 

2. zašto niste zvali policiju za smetanje posjeda odmah kad je susjed ušao u vaš posjed i počeo kopati rupu za stup. Sad kad je stup već postavljen ???

 

Pokušajte HEP i susjeda prijaviti građevinskoj inspekciji. Za svako premještanje i postavljanje stupa HEP mora imati akt upravnog odjela za prostorno uređenje kojim se dozvoljava takav zahvat u prostoru, a za izdavanje jednog takvog akta trebaju biti riješeni imovinsko pravni odnosi – sklopljen ugovor o osnivanju prava služnost za postavljanje stupa i prolaz voda.

 

HEP gotovo redovito krši zakon, i to pod pokroviteljstvom građevinske inspekcije i urbanista. Ali ako živimo u jednoj demokratskoj državi, onda zakon trebaju poštivati jednako država i njezine tvrke s jedne strane kao i građani s druge strane. Nemojte se iznenaditi ako naiđete na otpor i izrugivanje tipa: vi ne znate zakon. zakon je tu jasan i nedvosmislen.

 

 

 

 

Evo kod mene slucaj... tijekom postavljanja jos 1999.g.usli su u posjed sa betonskim stupom i stupnom trafo stanicom sbts 10(20)0.4kW za oko 17.cm normalno gradjevinska i sve glasilo je na susijednu cesticu samim tim sve je ilegalno bilo dok sam ja s njima pregovaro mirnim putem da rijesimo sve oni su napravili izmijestanje sa cestice uz izjavu da je direktor to odredijo i gradjevinska inspeckija znala i slucaj je za njih rijesen imaju gradjevinsku sve legalno a tko je potpiso moju suglasnost da sminu uopce dirat moju cesticu??.. ko to smije tak uc u posijed i radit bez suvlasnosti il obavijesti vlasnika???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija