Jump to content

Pomoć


alex13

Preporučene objave

Dobro večer,

na Caffe forum otvorena je vrlo zanimljiva tema po pitanju uzajamne pomoći kod otplate kredita, ukratko: međusobno pomažemo jedni drugima uplatama manjih iznosa u određni fond.

S obzirom da znam da Legalis ima puno pravnika i advokata na portalu molim da se netko uključi s pomoći kako i na koji način legalizirati takvu ideju!

Molim tko god želi da se priključi raspravi u Caffe forumu na tom blogu.

Pozdrav i hvala svima unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro,

ima li netko na forumu tko bi mogao pomoći, dajte ljudi ideja je super samo trebamo savjet kako to legalizirati i jedini način da izađemo iz banane smo mi sami odnosno imamo samo jedni druge.

U ovom svijetu ima više dobrih nego zlih ljudi i to je ono što me drži budnom.

Ajmo dajte se pokrenite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije to tako jednostavno, kako ti gledaš na to, odgovorno je i čak ćesto i nezahvalno, jer neznaš s kakvim sve osobama možeš imati dogovor.

 

radio sam taj posao u jednoj državnoj firmi i sve je dobro, dok je dobro, ali kad krenu neki obićni nesporazumi, nikad neznaš dokle će sve stići.

 

u načelu ideja je više nego dobra, nek se ljudi jave s mišljenjima i evo, ja ču se priključiti.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro,

hvala na podršci, svjesna sam da nije nimalo lako i ako je uopće moguće tako nešto napraviti, jer istina je da je sve dobro dok je dobro.Ono što me najviše ljuti kao čovjeka je da smo nemoćni i da nam svatko radi šta mu padne napamet bez obzira na to što velika većina nas živi ispod minimuma , što smo digli kredite jer smo morali kupiti stan ili jednostavno da bi mogli egzistirati.Bezočnost kojom nas deru pod okriljem zakona prelazi granice moralnog (ljudskost neću uopće spominjati u segmentu banaka jer to ne postoji)i osobno mislim da je došlo do kritične mase gdje mora doći i do reakcije pa me zato čudi ova naša flegmatičnost i letargija u kojoj samo kukamo a ne poduzimamo ništa.Ne kažem da treba dignuti revoluciju ali zar nije vrijeme da zatražimo svoja prava, zar su učenici i studenti jedina snaga ovog društva, pa tu djecu smo mi odgojili i naučili nečemu, zar ne možemo i mi nešto učiniti i zbog njih i zbog nas?

Mora postojati način da se stvari stave pod kontrolu i nitko ne bježi od obaveza ali jedno su obaveze a drugo je svakodnevna bitka za preživljavanje!

Molim te ispravi me ako griješim......

Pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon ograničava ovu vrst međusobne solidarnosti i pomoći, te bi se na ovu temu stvarno trebali nadovezati iskusni pravni stručnjaci, te dati pravni naputak.

 

banke i štedionice bi bile odmah protiv, jer bi im na taj način onemogućili ekstra zaradu, na svima nama, na ime opomena, tužbi i drugih sitnijih iznosa davanja, ali u konačnici to su za njih milijunski iznosi u zbiru.

 

zamisli samo koliko novaca banke zarade na novcu, koji, recimo ovrhom, se skida iz mirovina 5. u mjesecu, a taj novac se proknjiži oko 20. u mjesecu?

 

molom iskusne odvjetnike da nas pouće o pravilnom i zakonitom načinu, da organiziramo ove "zadruge" za uzajamnu pomoć.

 

vjerojatno će reći da to košta, pa ime porućujem da se na ovaj način malo žrtvuju, za jako dobru stvar,svima od koristi, a i nek se ukljuće u osnovanje "zadruge". pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vaša plemenita i svakako korisna ideja nije neostvariva .

Vi imate ideju nekadašnjeg oblika pomoći" MUTUALIZAM "

Takav oblik pomoći potječe još iz robovlasništva .

 

U posve novim prilikama u naše vrijeme, kada visoki državni i socijalni troškovi ugrožavaju nacionalne ekonomije i navode na preispitivanje funkcija države dobrobiti, dodatno osiguranje, uzajamna pomoć i samopomoć građana ponovno se otkrivaju kao alternativa državnom

intervencionizmu.

U takvoj situaciji moguće je govoriti o obnovi mutualizma u našem vremenu.

U okviru Međunarodne asocijacije socijalnog osiguranja ( AISS )kao aktivan član djeluje Federacija društva uzajamne pomoći, a 1992. godine je u Parizu održan međunarodni kolokvij o mutualizmu i perspektivama istog .

 

U našim prilikama prisutan je oblik mutualizma osnivanjem udruga umirovljenika , koja kroz članstvo, članarinu pruža razne oblike pomoći pa i novčane .

 

Vi bi trebali osnovati udrugu , definirati članove , financiranje udruge , način vođenja , organ upravljanja ,

Udruga pri osnivanju mora imati Statut i sve naprijed rečeno mora biti definirano kroz statut .

Udruga se mora registrirati , mora imati odobrenje Ureda za gospodarstvo .

 

Vi morate krenuti od Ureda za gospodarstvo i sve rješavati korak po korak. Udruga bi morala imati sjedište ,poslovni prostor , žiro račun, pečat, početni kapital.

Nekada su kase uzajamne pomoći funkcionirale na način da su se odobravali krediti u visini mjesečno prikupljene članarine .

 

Nadam se da će se Vaša ideja i realizirati .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidite da se sve može kad su braća složna!

 

eto, sad bi zamolio da se netko javi kao sponzor, ako ima slobosdnih novčanih sredstava za osnivački kapital, možda nekako možemo doći i do našeg dobitnika lota od 44 milje, normalno, ne javno, jer to bi za njega( nju) bilo jako dobro ulaganje,i nadasve vrlo plemenito, a i obzirom na porezne olakšice i slićno, korisno.

 

zahvala tebi ude, na vrlo korisnom i detaljnom savjetu, lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija