Jump to content

Na sud s bivsim poslodavcem


petrava

Preporučene objave

Molim vas pomoc.

 

Trenutno sam na zavodu za zaposljavanje. Prije tri mjeseca sam pocela raditi za jedno poduzece. Dogovorili smo da cu dobiti ugovor o radu, prijavu i sve kako ide. Nisam dobila nista od toga, a placu sam dobivala u kuverti.

 

Kako podosta toga nije bilo u redu u toj firmi, dala sam otkaz. Predlozila sam otkazni rok, koji je moj bivsi poslodavac odbio.

Odbio je isplatiti mi i zadnju placu i ne mogu se vise nista s njime dogovoriti.

 

Mislim da mi jedino preostaje tuzba. Jedino me zabrinjava to sto sam za to vrijeme primala naknadu sa zavoda za zaposljavanje. Nisam znala kada i da li cu dobiti ugovor i nisam se mogla samo tako sama odjaviti sa zavoda, na temelju place koju dobivam na crno.

 

Molim vas pomoc, nisam mislila da mi se nesto takvo moze dogoditi, imam obitelj i obaveze koje svi mi imamo. Stvarno ne smijemo dopustiti ljudima da se igraju s nasim sudbinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što ste i sami naveli, ne možete primati naknadu nezaposlene osobe a biti u radnom odnosu.

Ukoliko budete tužili poslodavca i dokažete da je na njemu krivnja (što i jest,jer Vas nije prijavio), morat će te vratiti novčanu naknadu HZZ-a za mjesece u kojima ste radili na crno (što je Vaša krivnja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija