Jump to content

Da li sam dužan prenijeti vlastito znanje kad sam u otkaznom roku ?


I_B

Preporučene objave

Poštovani

 

Poslodavac mi je do prije 2 tjedna obećavao bolje uvjete rada. Prošlu srijedu mi je rečeno da sam višak.

 

Obavljam poslove controllinga i analize, znači striktno vezano za ekonomiju (koju sam završio) i to mi i piše u ugovoru.

Pošto se razumijem u informatiku (bio sam programer i administrator), sudjelovao sam u izradi i ažuriranju sitne aplikacije koja firmi omogućava veće prihode. Riječ je o cjeniku koji instaliramo kod kupaca radi lakše narudžbe.

 

Naglašavam da je to bilo isključivo moja dobra volja, nije mi u opisu poslova izrada ikakvih aplikacija.

 

Rečeno mi je da to znanje ažuriranja cijenika trebam prenijeti.

 

Izradu cjenika i ažuriranje nije meni nitko prenio, u ovoj formi to NITKO NIJE PRIJE MENE RADIO, to je isključivo moje djelo koje ne bi ni ja znao obaviti da nemam informatičkih znanja (spajanje na bazu, izrada aplikacije, export-import podataka i kompajliranje).

 

Jedini resurs (ili znanje) firme koji sam koristio je software u kojem sam radio (klasične MS aplikacije : Excel, Access i još neke tipa Winrar).

 

Da li sam dužan tu moju...nazovi "umotvorinu" prenijeti na djelatnike koji ostaju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi dužan na nikoga prenijeti "svoju umotvorinu"

to je tvoje intelektualno vlasništvo a što ti poslodavac nije platio.

da sam ja višak zaboravio bi programiranje i sav rad na kompjuteru koji nije u opisu posla.

poslodavac ako hoče obučiti novog djelatnika neka mu plati kurseve iz informatike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednom sam i ja morala "prenjeti" znanje ali mlada kolegica nista nije shvacala i na kraju su od nje odustali tj ostavili je na uskom podrucju za koji je bila nadlezna . Vidjela sam kako to obicno ide da neki ne zele prenjet znanje, izvlace se, izbjegavaju svaki kontakt na sve moguce nacine ili se prebace na prestrucne termine i fraze koje nista ne znace.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Poštovani !

Možda će zvučati zločesto ali tom šefu treba reći da jedva čekate da prenesete svoje znanje , ali da očekujete , da svako ponaosob napiše što mu nije jasno da bi znao od kuda početi , koliko bi im vremena trebalo da savladju.

 

Vrijeme je da ih radi prepotencije i bezobrazluka uljudnim pitanjima i velikom mirnoćom natjerajte da sami kažu koliko neznaju .

 

Jedan moj kolega takve situacije je rješavao vrlo elegantno , puno je pričao i sve dalje bio od najbitnijeg, a nije bio loš čovjek samo je na taj način davao do znanja da se pravo ne može savladati na jednom tečaju .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija