Jump to content

prekršajna prijava - inspekcija rada


anonimno

Preporučene objave

Član uprave (direktor) sam u jednoj firmi. Inspekcija rada je po njihovom mišljenju ustanovila neke nepravilnosti ( nisam dao djelatnici kopiju prijave na mirovinsko i kopiju prijave na zdravstveno, nisam napravio plan godišnjih odmora, nisam joj dao kopiju ugovora o radu), te sam sada pod prekršajnim postupkom zbog toga, naravno kao okrivljenik.

Jučer ( 29.11 ) sam bio na ročištu i sutkinja je rekla da će zaključiti raspravu i donjeti odluku. Imam dva pitanja.

1. Sutkinja je bez moga znanja i bez moga prisustva ispitala gore nevedenu bivšu djelatnicu iz firme čiji mi iskaz ne ide u prilog. Da li mogu za taj iskaz tražiti da bude izuzet iz spisa s obzirom da nisam niti znao niti prisustvovao kada je djelatnica davala taj iskaz. Da li kao okrivljenik sam bio dužan biti obavješten i prisutan davanju toga iskaza ?

 

2. Kakva je situacija sa zastarom ? Taj događaj se dogodio u prvom mjesecu 2004 godine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija