Jump to content

Sud ne želi skinuti ovrhu!


anonimno

Preporučene objave

Koliko dugo mi Sud može neopravdano držati ovrhu na plaću ako sam sve dugove podmirio?!?

 

Dug za alimentaciju sam podmirio odmah nakon što je moj poslodavac dobio rješenje da mi se skida pola plaće, a ja o tome obavijest.

 

Sudu sam odmah dostavio potvrdu o uplati, međutim već tri mjeseca mi se i dalje oduzima pola plaće, a nadležni sudac ne želi niti pogledati predmet. Navodno se radi o kompi suca i odvjetnika od bivše pa me sad namjerno... da ne budem prost... Već sam prilično u preplati.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru.

Nisam znao da postoji ta mogućnost, pogotovo što je druga strana kamatu obračunala čak i na iznos koji je odavno bio uplaćen, sud to bez provjere prihvatio, a ja platio jer "žalba ne odgađa izvršenje".

 

Živim u nadi da ću dobiti neki poziv od Suda da mogu dokazati krive kamate i utvrditi preplatu, ali ništa... ovrha stoji.

Pokušati ću odvjetniku predložiti vaš prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ama nije problem u protuovrsi... Postoji mogućnost da se ovrhom skida uzdržavanje s plaće sve dok za uzdržavanje postoje uvjeti... To je caka... Kad jednom zezneš isplatu uzdržavanja, može ti se dogoditi to da ti više nikada ne daju priliku da zezneš... Opravdano, po mom mišljenju... Previše ih se izvlači oko plaćanja uzdržavanja... A, btw, to je i kazneno djelo u odnosu na dijete... Zar to nije divno???!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija