Jump to content

voznja u alko stanju


zelenizun

Preporučene objave

nikad nisam bio sa zakonom na ti, pa vas molim za par savjeta.

 

ovak stvari stoje, napuhao sam 0,63, dobio zabranu upravljanjem vozila 8 dana i dobio zaštitnu mjeru zabrane na 6 mjeseci. uz prekrsajnu prijavu sam dobio dvije uplatnice sa ukupnom sumom od 1.080 kn, koje namjeravam platiti.

 

sto se tice prekrsajnog naloga, sve je uredno napisano (ako zanemarimo gramatiku :), priznao sam jednu 0,5 pivu, pri zaustavljenju nije bilo nikakvih dodatnih prekrsaja. do sada nisam napravio nikakav prekrsaj ni osvojio bod (vozacku imam desetak godina)

 

posto mi je vozacka izuzetno potrebna za posao, zelio bi smanjiti zabranu na, naravno, najmanji moguci vremenski period, pa sad...

 

1. da li da ulozim prigovor na prekrsajni nalog ili da se kasnije zalim na presudu?

 

2. ukoliko platim kaznu, da li to znaci da sam se slozio optuzbom i nemam vise pravo na zalbu?

 

3. da li statisticki postoji mogucnost ukidanja zabrane ili barem smanjenja na 1 mjesec?

 

4. postoji li neka dodatna kazna ukoliko kazes policajcu da nisi nista pio, a on ustanovi da jesi (nije moj slucaj)?

 

hvala svima na suvislim savjetima :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ako u prekršajnom nalogu sve štima, a sami ste rekli da štima, nemate osnove za žalbu na isti, ali možete uložiti prigovor sudu na duljinu trajanja zabrane.

 

2. Točno.

3. Naravno da postoji.

4. Ne postoji kazna ali ne vidim razloga za laganje kada će on to svakako provjeriti i samo ga još možete motivirati da traži i nađe ono što nije namjeravao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija