Jump to content

pravo na porodiljnu naknadu i bolovanje obrtnice zaposlene u drugom poduzeću


anchy22

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim za pomoc.. imam prijavljen obrt na moje ime, ali radim u drugom poduzecu koje mi pokriva mirovinsko i zdravstveno. u drugom sam stanju i trebala bih uskoro ici na komplikacije / bolovanje, pa me zanima da li to sto sam ujedno i obrtnik ikako utjece na izracun porodiljne naknade te također na placu u vrijeme bolovanja?

 

Unaprijed zahvaljujem .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznimno, u osnovicu za naknadu plaće kad se

naknada plaće isplaćuje na teret sredstava Zavoda ili državnog proračuna,

uračunavaju se i primitci od kojih se, prema propisima o porezu na dohodak,

utvrđuje drugi dohodak, a koji čine osnovu za obračun doprinosa u skladu s

propisima o doprinosima za obvezna osiguranja ako su ti primitci isplaćeni u

navedenom šestomjesečnom razdoblju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji mogućnost da ti se rodiljna naknada (osnovica za obračun) uveća ukoliko imaš obrt, potrebno je detaljno se informirati prilikom podnošenja zahtjeva u HZZO-u, a obzirom na to da najvjerojatnije plaćaš i nekakav komorski doprinos red je da te tvoja komora uputi u ne samo te detalje, već i sve ostalo što te zanima. Toplo ti preporučam da malo više pažnje posvetiš edukaciji oko svojih kako prava tako i obveza, da ne bi bilo jednom nismo znali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poznavajuci rad komore i njen djelokrug, bar ove moje, tesko da ces tamo naci odgovore na ova pitanja.

moja je preporuka da svakako odes na hzzo i detaljno se raspitas o pravima.

 

konkretno, ukoliko ti je obrt ostvario dohodak u prosloj godini - porezna je izdala rjesenje na placanje doprinosa i ukoliko si iste platila, vjerujem da iznos dohotka umanjen za placene doprinose i porez+prirez ulaze u osnovicu za izracun rodiljne naknade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e ovo je vec mi jasnije .. znaci cak bi mi mogla biti i veca naknada? uaaa .. a mene bilo strah da zbog obrta ne dobim minimalac, kad je kod nas u drzavi sve naopako ..

 

da,da, hvala na savjetu da se raspitam malo, upravo zato sam i ovdje jer na komori rade ljudi koji znaju manje od mene, a na hzzo su strasno nervozne zene i nestrpljive, pa onda mi preostaje forum ..

 

hvala hvala hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija