Jump to content

Potvrde o imovini


Tom-Zgb

Preporučene objave

Pozdrav lijepi,

 

tražim po forumu slični topic, ali ga baš i ne pronalazim.

U trgovačkom pravu sam riješio pitanje imenovanja nove odgovorne osobe u d.O.o. (hvala svima koji su pomogli).

 

Sada me privatno zanima, kako dokazati da je pokojni (moj otac) imao u vlasništvu stan, kucu, vikendicu, halu na poslu, dionice, itd. Gdje to vaditi tj. gdje početi s vađenjem potvrda?

 

Na općini su popisali samo dio imovine (prilikom preuzimanaj smrtnog lista), a rekli su mi da ću ostalo riješiti na ostavinskoj raspravi, ali pretpostavljam da ću trebat dokazat da je sve to stvarno i bilo njegovo...

 

Unaprijed hvala!

LP!

Tom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. za ostavinski postupak kod bilježnika treba dostaviti vlastiti OIB svakog od nasljednika

2. za nekretnine treba Izvadak iz zemljišne knjige opć. suda gdje se nekr. nalazi (ZK IZVADAK)ne stariji od 6 mjeseci, a ako nekretnina nije upisana u zemlj. knjige onda Posjedovni list iz katastra (PL) ili Ugovor o kupnji nekretnine (sve originali)

( ako pokažete poziv za ost. raspravu oslobođeni ste pristojbi)

3.Potvrda od uprave groblja za grobno mjesto (original)

4. fotokopije knjižice vozila (osobno vozilo, motocikl, traktor, brodica)

5. fotokopiju kartica od računa na banci,štednih knjižica, ugovora o depozitu (da je vidljiv broj računa), ug. o sefu u banci, police osiguranja( životno i dop.zdrav),ug. o osniv. trgov.društva, potvrda o udjelima u investicijskom fondu, ug. o stamb. štednji, potvrda o udjelu u branit.fondu, oružni list (za os. ili lovačko oružje)

6. ug. o zakupu posl. prostora

7. original potvrda o dionicama od SKDD d.d. ( bivša SDA d.d.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija