Jump to content

Otkaz i otkazni rok


Countess

Preporučene objave

Dobila sam otkaz kao tehnološki višak. Trebala bi raditi do 31.7 i više ne dolaziti na posao a biti ću zaposlena do kraja 9. mjeseca (tako sam potpisala, godišnji odmor+mjesec dana za traženje novog posla). Bila sam na neodređeno i s otkaznim rokom od 2 mjeseca. Desilo se to da ću dobiti posao i želim otići ranije, sa 31.07 jer do tog datuma radim i ovako i onako. S obzirom da hoću otići ranije, rekli su mi da moram dati zahtjev za sporazumni otkaz, a ja sam već i ovako i onako dobila otkaz pa mi nije jasno što da radim. Zašto ja moram potpisat sad sporazumni otkaz ako sam dobila otkaz? Ionako ta 2 mjeseca neću raditi.

 

Molim vas savjet što mi je najbolje da napravim.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi i Vaš poslodavac možete se dogovoriti da se odreknete otkaznog roka. Sporazumnom izjavom, koju ćete obostrano potpisati, poslodavac će potvrditi da se Vi odričete prava na otkazni rok i s kojim datum se odričete, te će Vam taj dan biti zadnji dan radnog odnosa.

Vaše je pravo da se odreknete otkaznog roka, isto tako je pravo poslodavca da traži da taj otkazni rok odradite.

Potreban je dogovor, sporazum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija