Jump to content

zastara ili presuda


zerobb

Preporučene objave

pozdrav

molim vas imam jedan problem i molija bih savjet šta i kako da napravim.

ukratko radi se o krivičnoj tužbi koju sam podigao protiv jednog čovjeka koji me je prevario za veču svotu novaca i sada u 9 mjesec ako ne bude presude nastupa zastara zanima me ako mi molin vas ko može objasniti šta napraviti dalje ako doče do zastare,a koje su mi daljne mogučnosti ako ipak doče do presude dali mi on mora vratiti novac što je prisvojio dali se ima pravo žaliti i dali kad je presuda donesena to prelazi na neki veći sud moram naglasiti da nemam odvjetnika jer su me svi do sada koliko sam ih imao prevarili ako znate kojega još poštenoga u splitu ili okolici javite mi hvala unabrijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zerobb je napisao:

pozdrav

molim vas imam jedan problem i molija bih savjet šta i kako da napravim.

ukratko radi se o krivičnoj tužbi koju sam podigao protiv jednog čovjeka koji me je prevario za veču svotu novaca i sada u 9 mjesec ako ne bude presude nastupa zastara zanima me ako mi molin vas ko može objasniti šta napraviti dalje ako doče do zastare,a koje su mi daljne mogučnosti ako ipak doče do presude dali mi on mora vratiti novac što je prisvojio dali se ima pravo žaliti i dali kad je presuda donesena to prelazi na neki veći sud moram naglasiti da nemam odvjetnika jer su me svi do sada koliko sam ih imao prevarili ako znate kojega još poštenoga u splitu ili okolici javite mi hvala unabrijed

 

 

evo danas je on dobio oslobađajuču presudu a meni je ostalo još jedan mjesec do zastare slučaja šta sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zerobb je napisao:

hvala na odgovoru

 

ali zanimame me kako da ga tužim ako mu je nastala zastara dali se to može

 

kazneni postupak je jedno, građanska parnica drugo.

 

sud je presudio da nije kriv za prijevaru (da u trenutku kad je pozajmio novac od vas nije imao unaprijed stvorenu namjeru da vas prevari, odnosno da vam novac ne vrati). No to ne znači da ne postoji građanskopravna odgovornost po osnovi ugovora o zajmu. Samo je pitanje jeste li prekludirani u svom pravu, odnosno jeste li izgubili pravo podnijeti građansku tužbu. Drugim riječima, možda je nastupila zastara i za podnošenje građanske tužbe, pa bi ona mogla biti odbačena.

 

Kad ste mu pozajmili novac i jel imate pisanu izjavu o tome ili neke druge dokaze (svjedoke, primjerice)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

zerobb je napisao:

hvala na odgovoru

 

ali zanimame me kako da ga tužim ako mu je nastala zastara dali se to može

 

kazneni postupak je jedno, građanska parnica drugo.

 

sud je presudio da nije kriv za prijevaru (da u trenutku kad je pozajmio novac od vas nije imao unaprijed stvorenu namjeru da vas prevari, odnosno da vam novac ne vrati). No to ne znači da ne postoji građanskopravna odgovornost po osnovi ugovora o zajmu. Samo je pitanje jeste li prekludirani u svom pravu, odnosno jeste li izgubili pravo podnijeti građansku tužbu. Drugim riječima, možda je nastupila zastara i za podnošenje građanske tužbe, pa bi ona mogla biti odbačena.

 

Kad ste mu pozajmili novac i jel imate pisanu izjavu o tome ili neke druge dokaze (svjedoke, primjerice)?

 

ne o čemu se tu radi mene je moj odvjetik prevario zatajio mi je kamate od jedne parnice i nijedan mi odvjetnik u ono vrijeme a to ima 10 godina nije htijo preuzeti tužbu protiv svoga kolege i onda sam morao preko državnog odvjetništva podiknuti kaznenu prijavu pet puta je dobija oslobađajuču presudu a u svim dokaznim materijalima je očikledno kriv samo ja sam uvjeren da je to sve povezano suci i odvjetnici neče jedan protiv drugoka meni je još ostalo misec dana do zastare ali neznam je li kasno za građansku parnicu dali ko zna šta mogu napraviti molim vas JOŠ MJESEC DANA DO ZASTARE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija