Jump to content

Uvjetna kazna i plaćanje... zatvor?


mariozg

Preporučene objave

Pozdrav svima.

 

Ovako, dobio sam uvjetnu kaznu (8 mjeseci) za djelo iz čl. 230, st.1 KZ-a. Uvjet za neodlazak u zatvor je da 2 godine ne počinim novo kaz. djelo, oko čega neće biti promlema, jer i ovo sam ngrabusio bezveze :vrti:

 

Uz to, dobio sam i platiti gotovo 10.000 eura na račun raznih oštećenika.

 

Ukratko: taj novac ne planiram uplatiti niti ga imam. Ono što me zanima jest: kakva je sada procedura? Trenutno nemam primanja, a posjedujem jedino trećinu stana (suvlasnik sam uz obitelj).

 

Može li porezna na bilo koji način izvršiti ovrhu, vezano uz stan (znam da je glupo pitanje, oprostite) i kada mogu očekivati da me se pozove na odsluženje zatvorske kazne za neplaćanje tih odšteta?

 

Postoji li kakva mogućnost kućnog pritvora, umjesto služenja kazne u zatvoru i koliko dugo bih uopće trebao "ležati" za to? :place:

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za neplaćanje se ne id eu zatovr, osim ako je uvjet da se ne ide u zatvor bio da se plati obeštećenje. Kako vidim to nij bio slučaj kod vas već se radi o imovinskopravnom zahtjevu - dijelu presude.

 

Pojednostavljeno nećete u zatvor ako ne platite, ali će ta trećina stana na Vama vjerojatno doći pod ovrhu.

Zbog toga će stan malo tko htjeti kupiti jer će to trajati godinama (možda i deseteljećima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija