Jump to content

Ugovor obrtnik-doo, neplaćanje...


abstract

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Obrtnik sam, te sam sa jednim DOO sklopio ugovor o pružanju konzultantskih usluga. U ugovoru se obvezujem da ću im pružati usluge u iznosu 8-satnog radnog vremena, pet dana u tjednu po određenoj cijeni.

 

Na ime ugovora tom DOOu sam ispostavljao nekoliko mjeseci račune, koje su uredno plaćali. Poteškoća je u tome da kako se projekt približavao kraju, uplate su kasnile sve više.

 

Uplatu za zadnji mjesec nisam dobio uz obrazloženje da moje usluge nisu zadovoljavajuće (nakon što sam odradio cjeli mjesec).

 

Kakve korake mogu poduzeti da naplatim ovo dugovanje?

 

Ukoliko se ne varam, opcije su mi:

- rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave od JB (je li ugovor + moj račun dovoljna dokumentacija da dobijem to rješenje od JB?)

 

- sudska tužba

 

- kaznena prijava općinskom državnom odvjetništvu zbog prijevare

 

 

Jesam li što propustio ili mi netko može dati pametniji savjet kako ovo rješiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

i sam imam sličan problem. d.O.o. mi duguje novac već nekoliko mjeseci, imam ugovor i račune...

samo sam htio pitati mogu li prije nego podnesem ovrhu na temelju vjerodostojne isprave kod bilježnika ja sam napisati opomenu pred ovrhu? ili to baš mora pisati odvjetnik ili netko? i ako je mogu sam napisati da li je moram ovjeriti kod bilježnika? i može neki savjet ili primjer kako da napišem... hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete sami napisati opomenu pred ovrhu, u kojoj navedite brojeve,iznose i valute plaćanja računa po kojima imate potraživanja, te novi rok plaćanja prije pokretanja ovrhe.

 

Ukoliko opomena ne pomogne (a većinom je dužnici ignoriraju), otiđite kod odvjetnika koji će Vam temeljem vjerodostojnih isprava (računa)sastaviti prijedlog o ovrsi,ovjerite ga kod jb, pošaljite dužniku i njegovoj poslovnoj banci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija