Jump to content

prekoracenje brzine u naselju


gogs1

Preporučene objave

Pozdrav svima za početak.

Ovdje se javljam jer sam danas uhvaćen pri prekoračenju brzine u naselju. Ograničenje brzine na tom dijelu ceste je 70km/h, meni je izmjereno 101km/h što uz 10% "popusta" daje 90,9 km/h, a to znači 1000 kn kazne i 1 kazneni bod.

Ne poričem da sam vozio brže od ograničenja. Imam 2 pitanja oko potencijalnog smanjenja ili poništenja kazne:

1) kakva je mogućnost da tražim upozorenje umjesto kazne (jer u zadnjih godinu dana nemam evidentiranih prekršaja)?;

2) da li da se žalim na točnost mjerenja brzine budući da je mjerni uređaj bio postavljen s desne strane dvotračnog kolnika, a ja sam vozio lijevom trakom tako da nisam nikako mogao biti "čelno" u odnosu na mjerni uređaj (kako stoji u Zapisniku, a u Zakonu nema točne definicije tog načina mjerenja koja bi rekla kakav točan položaj mora zauzimati uređaj u odnosu na vozilo), već bih rekao da sam bio bočno pod kutem cca. 5°?

Hvala u naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima

 

dobio sam kaznu za prekoračenje brzine od 500 kn.

može li mi netko možda pomoći u sastavljanju prigovora , jer ne znam kako treba izgledati, student sam i oba roditelja su mi u mirovini i stvarno sam u lošoj situaciji.

koliko traje zastara - 2 godine?

 

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara je 4 godine.

 

ŽALBA (molba):

 

Ime Prezime

Adresa, kućni br.

(p.b.) Mjesto

JMBG: ________

 

 

MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA

POLICIJSKA UPRAVA ________(ona koja ti je izdala kaznu)

ZA PREKRŠAJNI SUD U ________

 

 

Predmet: Prigovor okrivljenika (u 2 primjerka) protiv rješenja o prekršaju broj:________(broj kazne prepišeš s naloga)

 

Dana ? oko ? sati u mjestu ? sam upravljao svojim osobnim vozilom marke ? reg. oznaka ? krećući se iz smjera ? prema ?.

 

U mjestu ? ulica ? , zaustavljen sam od ophodnje PP ?, koji su mi priopćili da sam se vozilom kretao nedozvoljenom brzinom od ?, a što umanjeno za 10 km/h iznosi ?, čime sam počinio prekršaj ?, a za isti je propisana kazna od ?, za što sam dobio uplatnicu.

 

Sukladno gore opisanom događaju za koji se smatram krivim, a prekršaje do sada nisam činio niti ću ubuduće činiti, te zbog teške materijalne situacije molim Vas, ako ste u mogućnosti, da mi za navedeni prekršaj odredite OPOMENU ILI UPOZORENJE, ili da mi Prekršajni sud odredi RAD ZA OPĆE DOBRO. Student sam a oba roditelja koja me uzdržavaju su umirovljeni. Kao potvrdu u prilogu Vam dostavljam potvrdu Fakulteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija