Jump to content

prodaja neetažirane kuće


bokke

Preporučene objave

vlasnik sam kuće u nizu, niz se sastoji od 3 kuće ali smo u knjigama upisani po npr. vlasnik 1/3 pero perić 1/3 ivan ivanić 1/3 mijo mijić. znači kuće su ucrtane u katastar kao posebne nekretnine, i u vlastovnici piše tko je vlasnik kojeg dijela,( npr. pero perić 2 sobe kuhinja,kupatilo itd) ali smo u ZK svi pod jednu česticu upisani, znači de iure ''zgrada'' nije etažirana. De facto je sve to riješeno znači svatko ima svoju okućnicu svoj prilaz, moja kuća je čak u različitj ulici od ostale dvije jer je okrenuta na sjever ulazom. Vlasnik kuće spojene na moju prodaje svoju kuću ali živi u Italiji i nismo u kontaktu, tako da ne znam može li se neetažirana kuća prodati ,i ako može koji bi bio postupak pri prodaji? da li ako se kuća proda samo se promijeni ime vlasnika u onoj pripadajućoj 1/3 ili?? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa je slučaj je specifičan jer su u pitanju kuće a ne stanovi. to je sagrađeno sve 1952. godine, lol ne vjerujem da bi danas dobili dozvole za to pošto se sve nalazi na 40-60 metara od mora,a u rovinju se više ne smije graditi do 300m od mora. Kuće je gradilo ''gradsko stambeno poduzeće''...u startu su to bile prizemnice po 3 u nizu odvojene samo zidom pregradnim, no to se već sve sagradilo osim 2 kuće u nizu. tako da kada bi se išlo etažirati ostali vlasnici bi vjerojatno tražili da to ide na moj trošak, pogotovo ovi u prvoj kući pošto imaju preko 500m2 izgrađeno. Zanimljivost je kako su u katastru ucrtane točne dimenzije svih kuća, znači svaka nadogradnja je pravovremeno ubilježena sa svim potrebnim dozvolama, dok se u vlastovnici objekat i dan danas navodi kao zgrada od 209m2, tj onih 70m2 po vlasniku još iz 1952. godine. mene je zanimalo da li bi se to moglo prodati. Znači ja mogu tu kuću prodati ovako? Jer ako bi se kuća prodala i meni sjeli novci ili bar dio ,meni onda ne bi uopće bio problem platiti etažiranje iz svoga džepa. teško da bi se tko protivio pošto je to svima u interesu. ali dosta zanimljiva situacija to je istina sa stanjem u vlastovnici naprama stanje u katastru koje je realno, puno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija