Jump to content

Pokretanje sudskog postupka..........


josipJ

Preporučene objave

Pošto nemam nikakvog iskustva sa sudom i odvjetnicima lijepo Vas molim da mi netko odgovori koliko se plaća odvjetniku za pokretanje sudskog postupka OSTAVINSKE RASPRAVE za NAKNADNO PRONAĐENU IMOVINU - radi utvrđivanja bračne stečevine umrle osobe koja imovina je bila upisana na ime živog bračnog druga , a stečena je zajedničkim radom u 48-god. braku. Da li ima neka fiksna cijena za pokretanje postupka-tužbu ili se formira prema vrijednosti nekretnine.

Radi se naime o poljoprivrednom zemljištu vrijednosti cca 100.000 kn .Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Za naknadno pronađenu imovinu potrebno je ispuniti zahtjev za naknadno pronađenu imovinu -veza ostavinski postupak od __datum rješenje od ___ .Na općinskom sudu mjesta gdje se nekretnina nalazi dobiti ćete obrazac i ispuniti.Sud raspoređuje taj zahtjev JBilježniku -povjereniku suda . Mislim da ne trebate žuriti sa odvjetnikom , najprije sami ispunite zahtjev i predajte ga -kao prilog zahtjevu predajte presliku rješenja o nasljeđivanju.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu -ali mi nije bilo jasno-izraz parnični postupak u obavijesti Općinskog suda koji u Zadnjem odlomku kaže : citiram:

S obzirom da predmetne nekretnine nisu upisane na imenu i u vlasništvu ostaviteljice u ovom ostavinskom postupku one se ne mogu rasporediti na zakonske nasljednike, niti se u istome može utvrđivati da su one bračna stečevina iza pok XY. Stoga se zakonski nasljednik XY upućuje na pokretanje parničnog postupka za utvrđivanje bračne stečevine . Kraj citata.

Otići ću u općinski sud i ispuniti zahtjev sam pa ću vidjeti šta će dalje biti... još jednom puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

josipJ je napisao:

Hvala na savjetu -ali mi nije bilo jasno-izraz parnični postupak u obavijesti Općinskog suda koji u Zadnjem odlomku kaže : citiram:

S obzirom da predmetne nekretnine nisu upisane na imenu i u vlasništvu ostaviteljice u ovom ostavinskom postupku one se ne mogu rasporediti na zakonske nasljednike, niti se u istome može utvrđivati da su one bračna stečevina iza pok XY. Stoga se zakonski nasljednik XY upućuje na pokretanje parničnog postupka za utvrđivanje bračne stečevine . Kraj citata.

Otići ću u općinski sud i ispuniti zahtjev sam pa ću vidjeti šta će dalje biti... još jednom puno hvala.

 

Može se rasporediti prema prijašnjem rješenju o nasljeđivanju samo ona naknadno pronađena imovina koje je ostaviteljica bila vlasnica.

 

Dakle, kako ta nekretnina koja je naknadno pronađena nije bila vlasništvo ostaviteljice (prema vlasničkom listu, ona se nije upisala kao vlasnica; možda je ta nekretnina bila u nejnom izvanknjižnom vlansištvu), sud, odnosno javni bilježnik - ne može rasporediti ono što njoj ne pripada prema stanju iz zemljišnjih knjiga.

 

Zato ste upućeni u parnicu.

 

Nikakv formular neće pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala-sad sam konačno shvatio zašto mora biti parnica-jer iako je moja mama zajedno sa tatom kupila,on se uknjižio na svoje ime i sada sud mora utvrditi vjerojatno uz pomoć svjedoka da su ono to zajedno stekli i da je to njena bračna stečevina. To je sve ok. Međutim vraćam se pitanju iz prvog posta-KOLIKO TO KOŠTA FINANCIJSKI. Samo otvaranje parnice -kad ja dođem kod odvjetnika sa papirima-koliko moram odmah imati love u novčaniku-da se ne osramotim-kakve su uopće tarife u tim stvarima. Pumo hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako-dobro ste razumjeli.

 

S obzirom da ste naveli koliko vrijedi nekretnina, svaka radnja odvjetnika (tužba, svako zastupanje na ročištu) košta 1.000,00 kn + PDV, dakle (imajući u vidu da je PDV sada 23%) ukupno 1.230,00 kn po radnji.

 

Ne bi trebalo biti puno radnji ukoliko bi otac priznao da je ta nekretnina bračna stečevina.

 

zapravo ne morate ni ići u parnicu ako je otac spreman priznati. on može dati priznanje kod javnog bilježnika, ovjerite to, dostavite zemljišno knjižnom odjelu suda, zatražite upis u zemljišne knjige i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija