Jump to content

Otkaz + otpremnina


Jabadabadu

Preporučene objave

Majka mi kao trgovac radi vec 15 godina za istu firmu. Fali joj 2 godine do prijevremene mirovine (ima 30 godina staza).

Vlasnik ducana planira ducan iznajmiti drugoj firmi skupa s radnicima. Zanima me da li moja majka mora prihvatiti taj premjestaj, te u slucaju da odbije, ima li pravo na otpremninu? I kako se racuna minimalna otpremnina koju joj je duzan isplatit. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može joj dati redoviti otkaz ugovora o radu u kojem slučaju treba ispoštovati odredbe o otkaznom roku koji bi u slučaju vaše majke iznosio dva mjeseca i dva tjedna.

Može joj ponuditi otkaz s ponudom izmjenjenog ugovora kojeg ona može i ne mora prihvatiti.

Otpremnina joj pripada u svakom slučaju (iznimka je kada se otkazuje iz razloga uvjetovanih ponašenjem radnika, a to ovdje slučaj), računa se tako da iznos ne smije biti manji od 1/3 prosječne mjesečne plaće koju je ostvarila u tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu za svaku navršenu godinu rada kod tog poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija