Jump to content

Branitelji molim vas objašnjenje - stiglo novo rješenje ( sa rvi ) vojne mirovine ?


Kompa

Preporučene objave

Molim vas sve koji znaju da mi objasne sljedeće.

 

Imao sam do sada mirovinu ( vojnu ) otišao sam u istu 23.01.2007. godine i startna mi je bila 2780 kuna ( bez statusa rvi-a -čin nadnarednik ). Sa dosadašnjim povečanjima AVM iznosi na današnji dan 3005 kuna. Ali danas sam dobio rješenje mirovinskog , novo rješenje gdje su mi uračunali status RVI-a ( koeficjent 1,85 ) i dali mi iz mup-a na osnovu toga veće policijsko zvanje ( viši policijski inspektor ) , što je prevedeno u vojni čin = satnik !

 

Nova mirovina koja mi se prizna kako piše u rješenju od

11.04 2007. godine u iznosu od 3359 kuna, pa kako je rastao AVM od 01.01.2009. iznosi 3762 kune ( do sada sam najviše primao od 01.01.2009. 3005 kuna ).

 

Hoće li meni mirovinsko isplatiti razliku mirovine ( od 2007 do danas), jer piše da se ovime rješenjem poništava ono prijašnje iz 2007 i da su sada ovi novi izračuni mirovine na koji prvi iznosi 3359 kn pa kako je rastao AVM do danas sa 01.01.2009. 3762 kune ??????????

 

Hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega,daj malo objasni.kakvu si imao mirovinu prof ili opcu,koliki omjer,dali je to bila obnova postupka,moj primjer,dobio sam zaostatke od dana kada sam bio kod vjestaka u podrucnom uredu,zaostatke za tri mjeseca,tako to ide,a da dobijes zaostatke od 2007,neznam,i ja sam u mirovini od 2007,ali sam prosao kako sam ti napisao :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

ispravak,nisam dobro procitao tvoj post,znaci tebi su ubacili novi koef. i cin,e za taj slucaj neznam,ali iz nekih prijasnjih postova probaj vidjeti

 

...je tako je, hrvi mi se priznat od 01.01.2006 ( tada sam još radio )ali 2007 kada sam išao u mirovinu nisam još imao rješenje o hrvi....(inače je profesionalna 30 % vojno 70 ostalo ali to sada nije niti bitno)...

 

...e sada kada su mi uvažili novi keficjent od 1,85 i novi veći voni čin ( satnika ) napisali su mi da od one prve mirovine koju sam dobio bez statusa hrvi ( koef. 1,5 i čin nadnarednika ) koja je 2007 god. iznosila 2753 kn, da mi od toga datuma mirovina iznosi 3359 kn, pa kako se u međuvremenu povečavao AVM do zadnjega povečanja 01.01.2009. godine piše da mi mirovina iznosi 3762 kn, a ja sam do sada imao najveću mirovinu od 3005 kn...

 

...i piše da ispalta ove mirovine pripada korisnkiu od 2007 ( od kada ja dobivam puno manje nego što je napisano da mi od tada pripada i to manje u prosjeku oko 700 kn/mj )...

 

...baš me zanima jer je tu dosta novaca...

 

...ovi iz hzmo-a su ovim novim rješenjem poništili ono staro...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da mirovinsko će vam isplatiti razliku i to računajući razliku šest po šest mjeseci kako je rasla stara to jest tako da uvjek izračunaju razliku.To je po mom nešto manje nego što vi računate ali značajna lova.Međutim na to će vam obračunati porez a zatim i harač ,kako zovu ovaj novi od 4 posto.Čini mi se da nećeš proći bez ovog zadnjeg pogotovo ako lovu dobiješ na hrpu.A što se tiče isplate obično ako ne isplaćuju odmah oni napišu na rješenju da isplata ide kad u državnom proračunu bude novca.Toliko nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav kolegama!

u vezi novoga izračuna mirovine znaći po novom koeficijentu (1,85) nakon predaje drugostupanjskog rješenja na mirovinsko , mirovinsko izračunava mirovinu po navedenom koeficijentu od dana podnošenja zahtjeva za ponovni izračun, znači od dana kada si predao drugostupanjsko riješenje na mirovinsko, meni je priznat rvi od 2005 ali mi je išlo unazad koliko se sječam nekakvih 2-3mj.(od predaje zahtjeva) koliko je trajalo da oni ponovno izračunaju i pošalju rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mrljo je napisao:

pozdrav kolegama!

u vezi novoga izračuna mirovine znaći po novom koeficijentu (1,85) nakon predaje drugostupanjskog rješenja na mirovinsko , mirovinsko izračunava mirovinu po navedenom koeficijentu od dana podnošenja zahtjeva za ponovni izračun, znači od dana kada si predao drugostupanjsko riješenje na mirovinsko, meni je priznat rvi od 2005 ali mi je išlo unazad koliko se sječam nekakvih 2-3mj.(od predaje zahtjeva) koliko je trajalo da oni ponovno izračunaju i pošalju rješenje

 

A je li u rješenju stajao izračun svih mirovina od one prve ali uvečane ? Od datuma prve mirovine , jer meni stoji da imam pravo kao piše datum prve mirovine i cifra veća nego sam primao tu mirovinu za nekih 600 kuna, pa sve do zadnje mirovine.

 

Budem vam javio kako je bilo kada odem do hzmo-a, do pravnika pa ću ih pitati.

 

Za sada sam zadovoljan jer su mi uvažili sva moja traženja koja sam im postavio a to je da mi se dodjeli veći voji čin ( od mup-a zvanje ) i ovaj keficjent.

 

Sada čekam lovu ( zaostatke ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta mislite ljudi kada bi mogla biti ipslata zaostataka ( nije bitno od kada - prva lova ) ?????

 

I zašto mi ne piše ništa o možebitnom kontrolnom pregledu kada bi se isti odradio ? U prošlom rješenju je pisalo ali to je rješenje poništeno ovim i u ovom ne piše niti rjeć o pregledu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa što se tiče kontrolnog pregleda ....tu se ne trebaš sekirati,rijetko koga zovu i to ako mu piše u rješenju,(oni šalju poziv za kontrolni pregled )a pošto tebi ne piše znači ništa od kontrolnog...

 

...naravno nastavi se liječit u kontuitetu i nema bojazni ...bar za sad,ali vidimo da polako ide sve kontra branitelja nebi se čudio da nam zakoji mjesec i uzmu"OVO" kaj smo krvavo zaslužužili.... :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Mario1969 je napisao:

nije mi jasno prijatelju dali si ti taj čin imao dok si radio ili si ga naknadno dobio

zanima me jer ja sam u mirovini od 1997 god a nisu mi priznali počasni čin jer sam ga navodno prekasno dobio dok za neke moje kolege to ne vrijedi

oni su dobili par mjeseci prije rješenje o počasnom činu

hvala

 

dok sam radio imao sam viši policajac.

 

s obzirom da sam u mirovinu otišao ( 2007 ) bez statusa hrvi ( bilo u tijeku ) dobio sam zvanje policijski narednik što se prevelo u vojni čin nadnarednik.

 

kada sam dobio status hrvi predao sam zahtjev u mirovinsko da oni zatraže od mup-a veće policijsko zvanje i shodno s time to pretvore u veći voji čin i dobio sam odgovor da mi je priznato zvanje od mup-a viši policijski inspektor što se prevelo u vojni čin satnik.

 

inače tijekom rata cijelo vrijeme bio sam u sjp - mup, što je također odigralo ulogu u dobivanju zvanja.

 

a ti prijatelju pođi u bivšu svoju pu iz koje si otišao u mirovinu pa se tamo kod socijalne radnice raspitaj o istome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast KOMPA

-možda se nismo u nećemu razumjeli a ako jesmo onda u ovoj državi postoji više tumačenja zakona od strane HZMO-a naime svi oni koji su u Bjelovaru (bar oni koje ja poznajem) od dana predavanja drugostupanjskog rješenja za ponovni izračun mirovine dobili su zaostatke od dana poodnošenja zahtjeva pa tako i ja sam tako da sam ja samo iznio svoj slučaj i meni iste a gdje si ti predavao (ako se smije znati)

-da, ponovno (pomnije)čitajući tvoj post ti si predao 2007 u mirovinsko da ti se prevade policijski u vojni čin i da ti se ponovno izračuna mirovina po vojnom činu i po " statusu RVI" znači da sam ipak bio u pravo ti si podnio zahtjev 2007 i od tada ti idu zaostaci a meni su išli dva mjeseca unazd koliko im je trebalo da mi to riješe a kod tebe je očito bilo više papirologije za riješiti (čin i izračun)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija