Jump to content

Zankonske regulative fotorgrafiranja iz zraka....


anonimno

Preporučene objave

Pozdrav grupi!

Koliko sam upoznat, postoji slovo zakona ( 'Uredba o snimanju iz zraka'), ne znam sad koje NN, al mogu pogledat - u kojem stoji da se SVAKA snimka iz zraka mora poslati sredisnjem geodetskom uredu na autorizaciju, i tek tada se smije publicirati. Naravno da u praksi to nije tako.Inace sam fotograf i fotoreporter i od fotografije zivim. Sto ako dobijem poslic zracnog snimanja u turisticke svrhe? Mogu li nadrljat, mogu li mi plijenit opremu i sl.? To sam radio i do sada, no sto ako idem u reklamiranje svojih usluga iskljucivo za snimanje iz zraka?! Hoce li mi zakucat na vrata :)

Inace koliko sam cuo, to je prijepis nekog pravilnika koji vise odgovara ratnim vremenima i drzavama poput sj. Koreje i sl. Danas, kad svatko preko

Googl Earth servisa moze iz zraka gledat sva podrucja u HR, takav pravilnik ocito nema smisla, no zakon je zakon...

Nadalje, zanima me posoji li hjerarhija medju terminima: zakon, pravilnik, uredba... U toj uredbi ne stoji '...tko bla, bla, bla... kaznit ce se s... bla, bla...' dakle, na koji nacin bi se odredile sankcije.

Zahvaljujem na savjetima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija