Jump to content

Dvojno državljanstvo (BH-HR) - koja vozačka dozvola?


ena123

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Pokušala sam pronaći ovu temu, ali nisam uspjela...

 

Imam dvojno državljanstvo (BH i HR), a BH vozačku... vozim BH auto, radim u BH i imam registriran d.O.o. u BH na svoje ime (rekli su mi da to može biti od pomoći). Neki dan sam dobila kaznu na granici jer nisam u roku od godinu dana promjenila vozačku i uzela HR vozačku...

Zanima me kako da izbjegnem taj problem? da li postoji neki model? Cula sam za neku opciju za međunarodnu vozačku...

Državljanstvo hrvatske imam već više od 15 godina, i svaki dan barem 2,3 puta pređem granicu ali ovaj problem su mi tek počeli policajci spominjati prije 6 mjeseci...

 

Puno hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u prebivalištu. Osoba koja ima prebivalište u HR duže od 1 godine, dužna je posjedovati HR vozačku dozvolu.

 

Otkažite prebivalište u HR.

 

Možda Vam uskoro slijedi i kazna za carinski prekršaj.

 

Znam da mašti nema kraja, vama je cilj vozati se takvim dokumentima po HR, koristiti manje plaćeno vozilo, izbjegavati negativne prekršajne bodove, kazne za parkiranja, skupe naknade za ceste, skupa obvezna osiguranja, oštre tehničke preglede, rigorzne eko testove i sl., ali nakon tih upozorenja graničnih službi osjetit će te silu zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

blade234 je napisao:

ako ja imam dvojno drzavljanstvo i dvojno prebivaliste sa dvojnim dokumentima dvije osobne i dvije vozacke od obje drzave jel mi mogu ista i po kojem clanu zakona ?

To nije kažnjivo.

 

Ne postoji kaznena odredba za nešto što niste napravili u drugoj državi, u ovom slučaju odjava prebivališta u BiH.

 

Morate biti svjesni da možete dobiti HR vozačku dozvolu samo polaganjem auto škole ili nostrifikaciom strane vozačke dozvole.

 

Posjedovanjem HR i BiH vozačke dozvole podliježete zaštitnim mjerama obiju država.

 

Čarobnog štapića nema. Sa ovim završavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

 

Posjedovanjem HR i BiH vozačke dozvole podliježete zaštitnim mjerama obiju država.

 

Čarobnog štapića nema. Sa ovim završavam.

 

a na sto se odnose zastitne mjere ???ja sam polozio u BiH vozacki u Hrvatskoj nostrificiram vozacku BiH i dobijem RH vozacku nema logike da odmah gubis BiH vozacku jel da !to je ko da ja zavrsim fakultet u RH i nostrificiram diplomu u BiH nisam izgubio diplomu iz RH jel tako sefe!hehe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija