Jump to content

Molim pomoć_odbijen prigovor


LaDiDa

Preporučene objave

Pozdrav! Molila bi vas za pomoć jer mi je malo nejasna moja pravna situacija :)

 

Napravila sam prometni prekršaj 26.7.2006.godine. Vožnja bez pojasa. Nakon toga sam pravovremeno poslala prigovor. Danas mi je tek došlo rješenje, 17.8.2009. u kojem je prigovor odbijen. Rješenje je doneseno 18.07.2008. U njemu piše da mi je prigovor odbijen te da se potvrđuje prekršajni nalog prvostupanjskog tijela (točnije da se potvrđuje kazna od 500kn).

Zbunjuje me to što ne pise neki zakonski rok dokad i gdje treba platit kaznu, i da li je došla zastara izvršenja novčane kazne s obzirom na veliku razliku od donošenja ovog rješenja pa do dostavljanja (godina dana je prošla).

Nisam baš pri lovi tako da bi mi puno pomogli kad bi mi dali neki savjet. Hvala puno!

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imajte kod sebe ne više 500 već 720 kuna. Prigovorom ste povećali troškove za cijenu sudskog postupka i cijenu uplate.

 

Uskoro će Vam pokucati policajac sa dovedbenim nalogom za 3 dana zatvora.

 

Kod sebe će imati priloženu uplatnicu, čijim se plaćanjem taj dovedbeni nakog stavlja van snage.

 

Ukoliko se budete skrivali po kući, policija postupajući po dovedbenom nalogu, ima pravo bez pisanog naloga izvršiti pretragu Vašeg stana s ciljem da Vas pronađe i dovede prekršajnom sudu koji je nalog i objavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Evo jedno svježe iskustvo!

 

Pravovremeno sam poslao prigovor za prekršaj(300 kn) iz 2007. i sada sam dobio odgovor da je odbijen.Bio sam na MUP-u u Heinzelovoj gdje mi rekoše da samo moram uplatiti staru uplatnicu koju sam dobio sa prekršajnim nalogom.Nisu spominjali nikakve dodatne troškove!

 

Još jedna stvar: ako ne platim kaznu da li se mogu na sudu izjasniti da je odradim putem rada za opće dobro?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zuluZG je napisao:

Evo jedno svježe iskustvo!

 

Pravovremeno sam poslao prigovor za prekršaj(300 kn) iz 2007. i sada sam dobio odgovor da je odbijen.Bio sam na MUP-u u Heinzelovoj gdje mi rekoše da samo moram uplatiti staru uplatnicu koju sam dobio sa prekršajnim nalogom.Nisu spominjali nikakve dodatne troškove!

 

Još jedna stvar: ako ne platim kaznu da li se mogu na sudu izjasniti da je odradim putem rada za opće dobro?

 

Hvala

Ne.

 

Pronaći će Vas policijski službenik koji će sa sobom imati dovedbeni nalog kojim će Vas primiti i okružni zatvor na 3 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem.Pa na prekršajnom nalogu jasno piše i ta opcija sa radom za opće dobro.Zar sud zaista može propisati kaznu zatvora, a da prvo ne dobijem sudski poziv? Zar ne postoje i neke okolnosti koje se uzimaju u obzir prilikom donošenja kazne, npr. okrivljenik je student, nema novaca, radi se o lakšem prekršaju itd.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

zuluZG je napisao:

Evo jedno svježe iskustvo!

 

Pravovremeno sam poslao prigovor za prekršaj(300 kn) iz 2007. i sada sam dobio odgovor da je odbijen.Bio sam na MUP-u u Heinzelovoj gdje mi rekoše da samo moram uplatiti staru uplatnicu koju sam dobio sa prekršajnim nalogom.Nisu spominjali nikakve dodatne troškove!

 

Još jedna stvar: ako ne platim kaznu da li se mogu na sudu izjasniti da je odradim putem rada za opće dobro?

 

Hvala

Ne.

 

Pronaći će Vas policijski službenik koji će sa sobom imati dovedbeni nalog kojim će Vas primiti i okružni zatvor na 3 dana.

 

Upravo sam razgovarao sa sutkinjom prekršajnog suda, koja kaže slijedeće: Ako se kazna po nalogu ne plati navrijeme, okrivljenik DOBIVA POZIV OD SUDA.Dakle, ne može te nitko baciti u zatvor samo tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito da se niste dobro razumili sa sutkinjom.

 

Nakon odbijenog prigovora NEMA više nikakvog pozivanja.

 

Ukoliko ne uspije prisilna naplata, novčana kazna se preinačuje u zatvorsku nakon čega se policiji izdaje dovedbeni nalog.

 

Policijski službenik provodeći taj dovedbeni nalog ima pravo ući u tuđi dom i pripadajuće prostorije s ciljem pronalaska osobe za kojom je dovedbeni nalog izdat i tu osobu vodi u okružnu zatvorsku jedinicu - dakle ne nikakvoj sutkinji.

 

Ukoliko Vam se ovaj odgovor ne sviđa - žalim slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija