Jump to content

Molim savjet-RVI, Tvrtkova prvi put


imported_znatiželjna

Preporučene objave

molio bih informaciju ako netko zna, što me čeka. Naime;

 

od 1995. imam status RVI-a 40% za stalno,lječenje, hospitalizacija u više navrata, 15 god.radnog staža i 35 god.starosti. Godinu i pol sam na bolovanju, bio kod županijskog vještaka i od drugog puta me poslao u Tvrtkovu.

 

Čemu se mogu nadati?

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klinci4 je napisao:

znatiželjna je napisao:

ma znam da sve ovisi kakvog će raspoloženja biti komisija, a kao što kažeš uvijek postoje žalbe...

u svakom slučaju hvala

 

Nemoj se žaliti odmah prvi put nego pusti da ti krene mirovina da imaš od čega živjeti a onda kasnije odluči što dalje

 

pa žalba ne odgađa izvršenje šta ne...barem je tako bilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

klinci4 je napisao:

znatiželjna je napisao:

ma znam da sve ovisi kakvog će raspoloženja biti komisija, a kao što kažeš uvijek postoje žalbe...

u svakom slučaju hvala

 

Nemoj se žaliti odmah prvi put nego pusti da ti krene mirovina da imaš od čega živjeti a onda kasnije odluči što dalje

 

:kavica::misli: da je ovo stvar osobne odluke, žaliti se odmah ili kasnije odlučiti što dalje ?! Osobno zastupam teoriju žalbe odmah po nezadovoljavajućem rješenju...a što se tiče sredstava za život u međuvremenu tj. u periodu od žalbe do rješenja po istoj, savjetujem istovremeno napraviti prema HZMO Zamolbu za odobrenjem akontacije mirovine...iznos će naravno biti manji od mirovine ali HZMO uvažava ovu zamolbu.

Naravno oni koji se žale na rješenje a istovremeno ne zamole akontaciju mirovine (najčešće iz neznanja),ostaju bez ikakvih prihoda sve dok ne dobiju rješenje po žalbi...

"u tom grmu leži zec" :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz znatiželjna,

kao prvo: :tikvan: ne postoji HZZMO već HZMO (Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje) :-D;-) i njima se šalje zamolba za akontacijom (da nebi slučajno poslali na HZZO) ;-)

Prema vašem postu, šalju vas u mirovinu a temelj za žalbu

može biti sve navedeno u Rješenju o mirovini a čime vi niste zadovoljni, uključujući i sami iznos mirovine...

 

pone :klanja: je naveo: žalba ne odgađa izvršenje, barem je tako bilo... držim da nezadovoljni ne trebaju gubiti vrijeme već se bez obzira na narečeno trebaju žaliti jer "piše hund al piše i mile":namiguje: ...žaliti se a drugo rješavati "u hodu"...

 

došlo je vrijeme univerzalnog pravila a to je da pravila nema :no-no: a "slučajevi" se toliko "šaroliko" rješavaju da su sve opcije moguće:vrag:

 

najvažnije je što i zkova često ponavlja na forumu : liječenje, liječenje i liječenje

i ne zaboravite u toj svoj trenutnoj "šok terapiji" oko tvrtkove, vaš liječnik je na istoj adresi...

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fruitcake je napisao:

 

 

najvažnije je što i zkova često ponavlja na forumu : liječenje, liječenje i liječenje

i ne zaboravite u toj svoj trenutnoj "šok terapiji" oko tvrtkove, vaš liječnik je na istoj adresi...

 

:palac:

 

liječnik mi je na istoj adresi, kako to misliš?

 

anyway, hvala na brzinskom odgovoru.

 

što se tiče hzzo to je pisarska greška, mislim jedno a pišem drugo, dešava se :-D

 

 

ajd vidit ćemo kako će sve završiti. dal mi odmah tamo vještače omjer ratno civilne mirovine? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo došao iz tvrtkove...

dobro je prošlo, psiho test, razgovor sve skupa sat i pol sam proveo tamo

 

doktorica mi je rekla da papire šalje na vojno vještačenje :misli:

 

što sada?

ambrus to si ti i napisao da u ministarstvo branitelja šalju na reviziju, jel to to? što ćeme dalje čekati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste radili u HV-u ,onda budete dobili rješenje o akontaciji(cca 1500-2000kn),ta akontacija će trajati do konačnog rješenja o mirovini .

 

Konačno rješenje o mirovini vaš referentu HZMO piše kada dobije postotak "RAT/mir"(naravno tu utječu i druge okolnosti kao što su ,ratni put,čin,lječnička dokumentacija ,da li ste bili dragovoljac ,HRVI,prosjek plače....) od 2.st.lj.povjerenstva pri ministarstvu branitelja

 

2.st.vještak može uvažiti mišljenje 1.st.vještaka,ili skinuti vojni dio ,što je loše za Vas ili može podiči što ide Vama u prilog...

 

....ne znam koliko se sada čeka ali ja sam 2007.g.čekao 9 mjeseci glavno rješenje o mirovini od pregleda kod 1.st.vještaka u Tvrtkovoj.

 

U biti Vi sad ništa ne radite osim što bi bilo dobro da se nastavite liječiti i naravno čekati poštara sa rješenjem o mirovini,a koliko će ona biti to samo BOG zna-SRETNO!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ambrus je napisao:...Taj 2st. vještak je drugim imenom revizija....

Mala dopuna i korekcija u postupku ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu u prvom stupnju se donosi nalaz i mišljenje ovlaštenog vještaka o tome postoji li ili ne invalidnost-nesposobnost za rad i što joj je uzrok; u, zakonom, određenim slučajevima taj nalaz i mišljenje podliježe reviziji Povjerenstav za reviziju ocjena uzroka invalidnosti ( revizija, g. T...). Drugostupanjsko postupanje (po žalbi) se temelji na nalazu i mišljenju ovlaštenog višeg vještaka (Središnja služba HZMO-a...) i ono također, u praksi, podliježe u određenim slučajevima reviziji već spomenutog Povjerenstva. Rezime: 2. st vještak je u ovoj priči sasvim formalno i sadržajno nešto drugo nego što se u pojedinim postovima navodi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

evo mene s novostima, al izgleda ne najboljim

 

situacija je da sam bio u Tvrtkovoj i rekli su mi da to ide dalje na vojno vještačenje.....

i danas me zove moj doktor opće prakse da je k njemu stigla obavijest iz mirovinskog (lokalnog) da ne postoji invalidnost??? šta oni pod tim misle? kako nema invalidnosti kad imam rješenje rvi 40% stalno?!

 

a doktor mi rekao da mu dođem tek za tjedan dana, poludit ću do tad, ne znam šta dalje? jel to znači da me skidaju i s bolovanja?

 

svaki savjet dobro došao. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zkova je napisao:

 

Konačno rješenje o mirovini vaš referentu HZMO piše kada dobije postotak "RAT/mir"(naravno tu utječu i druge okolnosti kao što su ,ratni put,čin,lječnička dokumentacija ,da li ste bili dragovoljac ,HRVI,prosjek plače....) od 2.st.lj.povjerenstva pri ministarstvu branitelja

 

2.st.vještak može uvažiti mišljenje 1.st.vještaka,ili skinuti vojni dio ,što je loše za Vas ili može podiči što ide Vama u prilog...

 

.

 

nije valjda da mi ne priznaju moju invalidnost?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....tu nesto ne stima.Odite svom dr..OP i zamolite da Vam dade da si kopirate "taj dokumenat gdje piše da nema invalidnosti"-pa nam ga u kratkim crtama predočite ovdje na forumu.

....i još nešto koje je Vaš "lokalni"HZMO-Tvrtkova ZG ili?

 

...ako su Vam rekli u Tvrtkovoj da Vaš predmet ide na 2.st.vještačenje u Ministarstvo branitelja(g.T ili tko ga mijenja)tada treba pričekati da to stigne odande te se vidi što je u stvari.

 

Ja mislim da je to igra gluhog telefona koje je zakuhao/la Vas dr OP.

Ne vrijedi se sekirati samo polako sve će biti ok,jer Vama nitko ne može pobit Vaš 40%rvi još ako je trajni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znatiželjna je napisao:

 

iz mirovinskog (lokalnog) da ne postoji invalidnost??? šta oni pod tim misle? kako nema invalidnosti kad imam rješenje rvi 40% stalno?!

 

 

Vještaci u mirovinskom procjenjuju invalidnost za rad, odnosno preostalu radnu sposobnost.

 

Bez obzira na postotak HRVI-a vještak u mirovinskom može donjeti rješenje da je osoba sposobna za rad ( znam osobno jednoga koji ima status HRVI 80 % na ruku ali s drugom funkcionira i radi svoj posao i dalje, doduše on i želi raditi dalje ) .

 

Znači netko sa statusom HRVI po njihovoj procjeni može biti sposoban za rad bez obzira na status HRVI, a isto tako i osoba koja nema status HRVI može biti od njihove strane proglašena radno nesposobnom i poslana u invalidsku mirovinu po pravima iz zakona o HR braniteljima.

 

Sve zavisi ( mislim jako puno toga ) što je osoba po zanimanju i koji posao radi.

 

Ništa, vama kada dobijete rješenje od strane mirovinskog a s kojim rješenjem nećete biti zadovoljni, jedino preostaje da se na isto rješenje žalite. Uzmite nekog odvjetnika iz jedne od braniteljskih udruga i uložite žalbu ako nećete biti zadovoljni riješenjem hzmo-a.

 

Sretno i javite kako je prošlo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo danas stigao dokument doma a poslje idem k svom dok.

 

uglavnom odbijeno, mogu se žaliti u roku 15 dana

 

i na dnu piše pravo mir.osiguranja neg-daljnje lječenje

 

 

dal to znači da prihvaćaju daljnje lječenje na toj bazi i da kroz neko vrijeme mogu opet predati papire za isto?

dal da se onda žalim ili ne?

u svakom slučaju dalje se lječim al dal znači da me ne skida s bolovanja? milijon pitanja znam, sorry al koma mi je kad ne znam šta to sve znači

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poz.znatiželjna,

ukoliko Vam piše daljnje liječenje, to znači da ostajete i dalje na liječenju a što bi trebalo značiti da ste i dalje na bolovanju "na toj bazi", da Vas neće skinuti sa bolovanja i da imate pravo kroz nekih cca 6 mjeseci opet po uputi svog liječnika OP na IKU...(ali to sve lijepo zna i Vaš liječnik OP)...

osobno ne preporučam žalbu jer ista nebi baš ništa promjenila već lijepo nastavite sa liječenjem pa opet na IKU :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija