Jump to content

Otkaz-otpremnina?????


Zhezha

Preporučene objave

pozdrav najprije svima...

ovako imam veliki problem,naime poslodavac mi nije dao placu za 7 mj. kaze da nema trenutno novaca te nam je predolozio ko zeli moze se izjasniti da zeli na burzu rada kao tehnoloski visak ili raditi u nadi da cemo dobiti za to placu. Odlucila sam otici jer necu badava nekome raditi. Sad me zanima sljedece,radim u toj firmi na neodredeno 5 godina i 10 mjeseci. Sad me zanima da li imama ja pravo na otpremninu,i kako je mogu dobiti jer je vec poslodavac rekao da on nema novaca za otpremnine.

Kako da ga prislilim da mi plati ono sta mi je duzan.

a to je placa za 7 mj, polaca za 8 mj, i otpremina za 5 godina.

Puno vam hvala. Željka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

On ti mora isplatiti otpremninu ako tio da otkaz kao tehnološkom višku.

Ako si već odlučila otići, prihvati otkaz koji ti uruči kao tehnološkom višku.

Ako ti uruči tipski obrazac otkaza i tamo gdje piše otpremnina stavi crticu odnosno navede da nemaš pravo, u svakom slučaju podnesi zahtjev za zaštitu prava (iako postoji stav da kad su novčana potraživanja u pitanju, ne treba podnositi zahtjev za zaštitu prava, al ti podnesi, da mu daš do znanja da ćeš se boriti sudski sko ne želi dobrovoljno..

Ti slobodno odi a sudski ćeš ga ganjati da ti isplati otpremninu i plaće ako već nije voljan bez odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija