Jump to content

premještanje susjedovog puta


hr1u00

Preporučene objave

poštovani,

 

Susjedov put u njegovo dvorište prolazi preko moje parcele već cca. 40 godina.Za to vrijeme moja kuća i ta parcela su bile nekorištene.

Na taj put on nema upisano pravo služnosti.

 

Pošto on ima dovoljno mjesta da otvori novi ulaz direktno u svoje dvorište sa javnog puta zanima me da li je po zakonu to i dužan ako ja to zatražim ?

 

Napominjem da ne vjerujem da je moguć dogovor.

 

unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Čak kada je služnost puta upisana u zemljišnim knjigama može se tražiti da se ista ukine ako uživalac služnosti ima mogućnost ulaza u svoje dvorište s javne površine , koja mu ne bi znatno otežala pristup ( radi udaljenosti npr. ).

 

Vi imate pravo da sudskim putem zabranite susjedu korištenje Vašeg dvorišta , jer Vas na taj način uznemirava i onemogućava uobićajeno korištenje Vašeg vlasništva .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Napisali ste da je to susjedov put .Prednji post govori o korištenju Vaše čestice kao put u njegovo dvorište .

Međutim ako je prolaz u vlasništvu susjeda ako je on upisan kao vlasnik , jer samo tada je to susjedov put onda Vi ne bi mogli ništa a ako to nije onda ste pogrešno napisali" susjedov put" onda susjed prolazi bespravno po Vašoj čestici i imate pravo tražiti i naknadu za bespravno korištenje Vaše čestice, i zabranu prolaza .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija