Jump to content

ime na sudskom rješenju različito od pravog imena


25OLEK

Preporučene objave

Poštovani, molim pomoć kod rješavanja slijedećeg problema:

 

Naime, moj otac i njegova braća su mi darovali građevinsku česticu.

Međutim, kod pokretanja postupka uknjižbe navedene čestice došlo je do slijedećeg problema.

Naime, u sudskom rješenju, kojim su moj otac i njegova braća, došli u posjed navedene čestice, kao i u svim katastarskim knjigama moj otac se vodi pod imenom koje je različito od njegovog pravog imena.

Naime, svugdje se vodi pod imenom kojim ga oslovljavaju cijeli život, ali to nije ime koje mu stoji u službenim dokumentima.

 

Stoga Vas molim da mi odgovorite kako da to riješim, budući da mi svi savjetuju različito.Neki mi govore da raskinem Ugovor o darovanju pa napravim novi, neki govore da mi otac mora dati izjavu kod javnog bilježnika, ali opet neznaju kakvu itd.

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

U matičnom uredu će na Vaš zahtjev a nakon utvrđivanja činjenica isti donijeti rješenje o ispravku imena .

Trebati će izvod iz knjige rođenih za Vašeg djeda i zatim za Vašeg oca kako je upisan , zatim rješenje o nasljeđivanju , tko koga nasljeđuje i tu se vidi čiji je Vaš otac sin . To sve prikupite i idite u matični .

 

Tamo ćete sigurno rješiti problem .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je meni da je pravo ime ono u dokumentima, ali neznam da li sam baš dobro objasnila problem.

Moj otac ima osobnu kartu na ime koje mu stoji i u matičnim knjigama. U ugovoru o darovanju također je navedeno ispravno ime. Međutim, u katastru i u Sudu pa tako i u rješenju o naslijeđivanju napisano je drugo ime, odnosno ime kojim ga inače oslovljavaju. Glede gore navedenog mislim da ne dolazi u obzir nikakva ispravka imena, budući da se on služi imenom koje mu je i upisano u matične knjige.

A kako je došlo do ove greške i tko ju je zapravo napravio neznam, znam samo da imam problem i da ga moram riješiti.

Stoga, molim još jednom da me savjetujete.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Treba tražiti ispravak rješenja o nasljeđivanju i onog dokumenta temeljem kojeg je nekretnina upisana i to po identifikaciji da se radi o istoj osobi.

Nadležni organ uvijek koristi osobnu pa je gotovo nevjerojatno da je napisan nadimak , jer organ ga ne može znati , već je prepisivao iz osobne . Moguće da je nekoć u osobnoj Vašeg oca pisalo to ime kako ga zovu pa to treba usporediti i ispraviti ako se zaista radi o istoj osobi . Ponavljam rješenja se uvijek pišu temeljem osobne iskaznice , ili druge javne isprave . Greška ako je učinjena to sigurno nije krivnja organa ,već osobe koja se predstavlja javnom ispravom .

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija