Jump to content

neplacanje racuna doo - opomena pred tuzbu


jonny

Preporučene objave

pozdrav,

 

imam doo i unutar cca 2 godine poslovanja skupila su mi se 3 doo duznika koji mi jos nisu platili za ispostavljenu uslugu, nisu nesta ekstra iznosi jedan je ispod 3tkn druga 2 su ispod 1500 kn, ali naprosto imam dojam da bas i nezele da plate, mislim kad sam ih zvao navodno nisu imali para na racunu pa tako vec par mj.

 

na racunu koji sam im izdao pise dospijece racuna i taj je rok presao bar na svakome 3-5 mj.

 

do sada sam ih zovnuo jednom mj. u zadnja 3 mj. pa nista

 

sad da im posaljem kakvu opomenu ili sto dalje?

 

imate li kakvu sprancu opomene pred tuzbu i sto ona mora da sadrzava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne treba Vam nikakva posebna špranca, jednostavno napišite opomenu za neizmirena dugovanja, navedite brojeve računa,iznose i dospjeće plaćanja te u napomeni navedite da ukoliko se dospjeli dug ne izmiri do određenog datuma pokrećete ovrhu na žiro računima i imovini dužnika.

 

Svakako obračunajte kamate za period od datuma dospjeća računa do dana slanja opomene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se pokrene ovrha, banka sama računa zateZne kamate do dana naplate

 

inače zatezne kamate su sada(od 01.01.08) 17% i računaju se jednostavnim kamatnim računom od dana dospijeća do dana naplate odn. dana opomene

 

kamata=(glavnica x br.dana dugovanja x 17%)/365

 

slobodno zaprijetite ovrhom, sada svi znaju da ako imate valjanu dokumentaciju za ovrhu(račune) - to ide brzo i na kraju će platiti i troškove vašeg odvjetnika, javnog bilježnika i zatezne kamate, samo ako imaju novca na računu

 

 

ako znate da nemaju novaca i neće ni imati procjenite sami rizik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija