Jump to content

amo dragovoljci javite se


grgur

Preporučene objave

hvala prijatelju ovako 28.6.1991. do 31.12.2001 prva mirovina 1340 kn nakon toga 1780 kn nakon upravnog suda (sud uvažio žalbu 1.4.2009)29.6.2009 priznato mi je oboljenje 100%kao posljedia rata od 1.11.2002. prekjučer dobio rješenj iz tvrtkove u kojem piše da mirovina u to vrijeme iznosi 2.398.21 kn plus dodatak 2.325.kn jeli tako bilo ako trebaš još neke podatke samo reci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

biti če isplate zaostataka-razlike mirovine.

traži i zakonske zatezne kamate (15%/godinu,od prošle godine 14% od 2002.godine do isplate razlike mirovine)

kamate moraš tražiti tužbom

alisamo ako ti u presudi piše da je povređen zakon na tužiteljevu štetu a time i materijalno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grgure

 

imamo manje više sličan put..zanima me jesi li po presudi suda išao na ponovno vještačenje pa dobio 100% ili je to sam sud tako odredio..i zanima me jeli opća ili profesionalna..

 

mislim da ti je ratni dodatak točan..toliki je bio u ono vrijeme a za ovaj drugi dio ne znam..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je invalidnost 100% posljedica Domovinskog rata

tada imaš pravo na puni dragovoljački dodatak(uškov -pančičev ZOPHBDR koji je važio do 31.prosinca 2004.godine a od tada novi ZOPHBDR ili kosoričin)od 2.325,00 kuna ali do 31. prosinca 2004.godine

do prosinca 2004.g. mirovina se određivala -osobni bod*1 (faktor)*AVM + dragovoljački dodatak 70% od proračunske osnovice a što iznosi 2.325,00 kn

od siječnja 2005.godine je nastupilo prevođenje prava HRVI ako je to za njih povoljnije.

nema dragovoljačkog dodatka ali je za dragovoljce povečan koeficijent i iznosi 1,85

osobni bod * 1,85 (koeficijent za dragovoljce sa statusom HRVI i za Gardijsku brigadu)*AVM( aktuelnom vrijednošću mirovine)

 

osobni bod ovisi o plaći u postrojbi za godinu koja predhodi umirovljenju.

 

reci dali si bio korisnik razlike plaće do plaće kao u postrojbi po ZOPHBDR a rješenjem mrovinskog plaća

po potvrdi financijskog odjela MO plaća narednika sa starusom HRVI za 1999.g . je iznosila 5.746,40 kuna/mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi odgovor- po presudi suda vješataku u mirovinskom a onda na reviziju u ministarstvo branitelja idu tvoji papiri a ne ti. da bila je 100% opća drugi odgovor nisam ti ja primao nikakvu razliku niti znam o čemu pričaš oprosti. STATUS 30% HRVI imam od 1.2,2002 priznato mi 13.3.2003 opća rat 60% van rata 40% e sad RAČUNI koji mi nisu jasni. po novom vještačenju opća 100% posljedica rata ,od 1.11. 2002 do 1.1. 2007 zanima me kolio bi po vama trebalo bit po izračunu tvrtkove 78.000 eto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

grgur je napisao:

prvi odgovor- po presudi suda vješataku u mirovinskom a onda na reviziju u ministarstvo branitelja idu tvoji papiri a ne ti.

Tu nešto ne štima...:misli: jer ako je sud presudio da je 100% u svezi tada nema što vještačiti pa na reviziju i itd.

 

štima..sud je vratio na ponovno vještačenje i vještak mu odredio opću 1oo%,,i ja sam slično prošao ali dobio 100% profesionalnu..u ono vrijeme narednik je imao oko 5700kn punu mirovinu sa dodatkom..poslije se sa prevođenjem taj dodatak ugradio u mirovinu pa su bila povečanja sve do sada..trebao bi dobiti podosta razlike mirovine..sad je to teško računati..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može jedan prijedlog s ciljem da ti razriješiš dilemu je su li te preveslali (slučajno ili namjerno pogriješili) i ako jesu u kojem dijelu, te kako to otkloniti? Ako imaš mogućnosti skeniraj ta tvoja rješenja (ono kada si dobio 60:40 i rješenje kojim je HZMO ti sada poslije presude Upravnog suda "dao" 100% u svezi) i presudu Upravnog suda. Ja ću ti na privatnu poruku dostaviti podatak o mojoj e-mail adresi i na tu adresu ćeš mi poslati te skenove. Ja ću se potruditi i sve što se da prekontrolirati to ću prekontrolirati (jedino ti ne mogu izračunati koliko ćeš kuna dobiti razlike odnosno mogu ali to bilo dosta neprecizno). Vjeruj mi ja to vrlo dobro radim. Može ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija