Jump to content

Osnivanje i vođenje udruge


Flaman

Preporučene objave

Pozdrav,

 

ovo mi je prvi post na ovome forumu i nadam se da ću biti razumljiv u nastavku teksta.

 

 

Naime, nekolicina mojih prijatelja i ja došli smo do zaključka da grad u kojem živimo ne broji niti jednu udrugu mladih. To nas je potaklo da osnujemo vlastitu.

 

 

Pročitao sam zakon, upute za osnivanje udruge, ali postoje neka pitanja na koja nemogu pronaći meni smislene odgovore.

 

 

 

1. Zanima me nekoliko osnovnih radnji koje mora ispunjavati udruga kroz godinu dana, može i konkretni primjeri iz vašeg iskustva?.

 

2. Razlika između profitabilne i neprofitabilne udruge i kako taj faktor utječe na dotacije koje možemo ostvariti iz gradskog proračuna ili npr. pristupnih fondova EU (o kojima još nisam informiran)?

 

3. Ako gradska vlast ima slobodnih prostora koje nekoliko puta godišnje (cca. 10 puta) koristi neka druga udruga, postoji li način da se isti dodjeli našoj udruzi, koja je u njega spremna uložiti dodatna materijalna dobra. Uz to da i ona prva udruga ima i dalje pravo na korištenje.

 

4. Jedna situacija koju nisam uspio razjasniti:

 

- uzmimo u obzir da udruga ima šank sa sokovima

- ako ja u trgovini kupim litru soka za novac od članarina

- taj sok razdijelim na 5 čaša i na spomenutom šanku ga prodajemm članovima udruge za peti dio cijene soka iz trgovine po čaši, +1kn koja bi ostajala u blagajni udruge

- taj novac viška u određenoj svoti, kasnije koristim za unaprijeđenje prostorija udruge

 

Smijem li ja to raditi? I na koji način se to može regulirati, ako je odgovor ne?

 

 

 

 

Zahvaljujem Vam se unaprijed na odgovorima i nadam se da neću biti predosadan ako ću imati još pitanja.

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija