Jump to content

Dečko i djevojka - suvlasnici stana


zokij

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svima. Posjetio sam ove stranice u nadi da ću ovdje naći dobar savjet za svoj problem. Zajedno sa djevojkom sam ugovorio kupnju stana, znači vlasništvo je nas oboje. Ona nije kreditno sposobna, pa bi ja digao kredit na sebe. Naš je dogovor da zajedno sudjelujemo u otplati anuiteta, pola-pola. Da to tako pravedno funkcionira, trebalo bi sklopiti vjerojatno nekakav ugovor između nas dvoje, u slučaju (nedaj Bože) da dođe do prekida naše veze ili da ona ne izvršava uplate prema dogovoru. Ili možda imam veća prava time što sam dižem kredit za stan, pa niti netrebam ugovor ako dođe do čega. Znači što napraviti ili ne ako dođe do najgoreg, da meni ne ostane cijelo to opterećenje, a ona dobije pola bez muke. Nikad se nezna, jer postoji slučajeva da si nemožeš niti zamisliti. Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dogovorite sa bankom da bude sudužnik.

utanačite ugovor o isplati 1/2 rate kredita.

ukoliko nebude ispunjavan ugovor isti se poništava i stan prelazi u vlasništvo onoga ko plaća kredit.

 

imate porezno oslobođenje za 50 m2 za svakog suvlasnika.

ako nisu u braku.

 

zbog izražene sumnje smatramda bi bilo puno bolje da stan kupiš sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

No, zanima me da li će i ugovor samo između mene i nje biti pravovaljan ovjerom javnog bilježnika, u kojem ću sročiti da prilikom neuplate od njene strane automatski gubi prava vlasništa? Ona bi svoje mjesečne uplate meni pravdala uplatnicom koju bi ja ovjerio svojim potpisom, barem do dana kada se ne oženimo.

Ili da ugovor uopće ne sklapamo, već ukoliko dođe do nečega vidi se ko je korisnik kredita, i time ta osoba, tj. ja, biva pravno zaštićena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija