Jump to content

Prenamlena katastarske kulture


cigo1

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas za odgovor.

Po ostavinskj raspravi vlasnik sam i posjednik dviju parcela koje se tretiraju katastarski kao poljprivredna kultur-livada. Te su obje čestice pov. cca 3000 m2 svaka. Prema Urbanističkom planu Ministarstva rada i poduzetništva,Krapinso-zagorske županije i opčinskom UP, nalaze se u tzv. Zoni malog gospodarstva. Do jedne od parcela približila se gradnja( Zona se izgrađuje već nekoliko godina), pa sam ja dobio ponudu izvjesne agencije raelizaciju kupoprodaje (Koje sam odbio unutar 6 mjeseci dvije jer su mise ponuđene cijene činile malim).

Mene zanima:

1. Mogu li ja izvršiti prenamjenu svojih "livada" u industrijska zemljišta, bez da podnosim dokumentaciju za gradnju (lokac. gd urb dozvola) koliko bi takova prenamjena koštala cca?

 

Lijep pozdrav. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vaša zemljišta su prostornim planom predviđena za izgradnju, ali do izdavanja dozvole za gradnju moraju se koristiti kao poljoprivredna.

Rješenje o prenamjeni poljoprivrednog u građevno zemljište dobije se u postupku ishođenja dozvole.

O iznosu te naknade sada se raspravlja, (biti će vjerojatno povećan), pa nema smisla nagađati koliki će biti.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem obojici.

Felixx, moje zemljište nije u "građevinskoj zoni", nego u "zoni male privrede",znači industrijskoj.Napomena:Čestice se nalaze uKrapinsko-Zagorskoj ž.Općina Sv. Križ Začretje, Zona malog gospodarstva Lug.

Imam još neka pitanja za sve koji se razumiju u poslove sa zemljom,pa molim da se jave.

1.Koji parametri utjeću na prodajnu cijenu takovog (sad-livada, u bliskoj budučnosti -industrijska)zemljišta ?

Osim:

-prometne povezanosti

-komunalne opremljenosti

- pogodnosti koje daju opčine u samislu,oslobađanja od plačanja kom. dopr poreza u u nekom razdoblju.

- geografskog položaja ind.(poslovne)zone

- onoga što u urbanističkom smislu jest poslovna zona , ista će zemlja služiti onoj namjeni koja će donositi profit. Dakle ona ima i ekonomsku dimenziju.

 

Prema FAQ-u (agencija za promicanje izvoza i ulaganja)govori o vrijednostima od 0,15 do 80 E/m2.

Prema podacima sa tržišta nekretninama prodaja postavlja cijene od 20 do 195 E/m2(istočna Slavonij=20, Varaždin50-80

Zagreb 35-180, Rijeka 195E/m2)Ove cijene u reakizaciji kupoprodajepadaju za 20-30%.

2. Kako približno izračunati vrijednosr zemljišta od 3000m2 na kome će biti izgrađena proizvodna hala od 1200m2 ?

3. Meni je od jedne agencije ponuđeno prvo 7, pa onda 11E/m2.

Isto sam odbio argumentima da nevidim kakva je razlika između moje zemlje i zemlje recimo u Karkovcu ili Varaždinu koja pod istim parametrima ima 2,5 ili 8 puta veću cijenu po m2.

Pozdrav svima koliko Vas ima.

 

 

 

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija