Jump to content

pravomoćno rješenje


VisnjaVukas

Preporučene objave

Može li mi netko odgovoriti koliko sudu treba od pravomoćnosti rješenje o rastavi braka da isti pošalje u matični ured. Naime, od 23.06.2009. pravomoćno rješenje stoji na Općinskom sudu i oni se još nisu udostojili poslati ga u matični ured. S obzirom da mi to rješenje treba jer želim uzeti svoje prezime nazad i već sam podnijela zahtjev i potpisala izjavu o promjeni prezimena, u matičnom uredu ne mogu ništa jer nisu dobili službeno rješenje putem pošte.

 

Iz drugih izvora sam saznala da je to samo pitanje dotičnog suda na koji način i kada oni šalju poštu prema matičnim uredima, što me je stvarno razljutilo jer me je gospođa iz suda hladno otpilila sa telefona i izgovorila rečenicu da su razvodi braka tajna procedura i da ne daje informacije preko telefona.

Rok za promjenu prezimena na zapisnik je 6 mjeseci, baš me zanima iz kojih razloga sud ni nakon tri mjeseca nije poslao rješenje u matični ured.

 

Sramota, nemam druge riječi, četiri babe sjedi u sudu i zajebava sve okolo jer se njima ne radi.pravomoćno rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražite na uvid vaš predmet.

ponesite zapisnik sa zadnje rasprave ili trebate broj predmeta.

ako se rješenje nalazi u spisu tražite da vam ga dostave.

rješenje ili presuda suda je pravomočna tek kada stranke u postupku prime ista rješenja ili presude i niko od stranki ne izjavi žalbu (ili njihov opunomoćenik).

 

a možeš pisati i požurnicu sudu.

poslije požurnice možeš poslai dopis Predsjedniku suda.

ili se jednostavno obrati svom odvjetniku (ako si zastupana po odvjetniku).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma stvar i je u tome što smo i bivši suprug i ja rješenja dobili na kućnu adresu, dakle naše primjerke pravomoćnog rješenja imamo oboje, ali sud nije poslao službeno poštom rješenje u matične urede.

Razveli smo se sporazumno, bez navlačenja po sudu tako da smo imali samo dvije rasprave i nakon drugo izdano je rješenje o rastavi. Nitko se na to rješenje nije žalio i ono je postalo pravomoćno 23.06.2009. godine.

 

Na rješenju piše da ga je sud dužan nakon pravomoćnosti poslati službeno, međutim nisu to naprvili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija