Jump to content

Pomoc oko postupanja - osumnjicen za kazneno djelo cl. 224a KZ-a


Economist

Preporučene objave

Molio bi pomoć u svezi članka 224a KZ-a. i opcenito postupanja policije. Naime prije 2 tjedna mi došla policija na vrata,nisu mi znali reci zasto me se tereti tocno,samo me pitao jedan od inspektora jesam li kupovao nesta preko interneta ikad,da je netko ostecen,podnesena prijava a tada su preko ip adrese dosli do mene te da imaju nalog da mi zapljene kompjutor prema clanku 218. st. 8. Pokusao sam im tada objasnit da nisam nista uradio,imam wierles internet bez lozinke te neznam tko se sve mogao koristit mojim netom,da modem vata najmanje 50m u krug a i vise,gledali su me zbezeknuto ko da sam sa marsa pao. Ovaj jedan prica neznam ti ja sto je to,drugi da on ni nema racunalo kod kuce te nezna nista. Ja im dam racunalo,kazu pozvati ce me u policiju na pregled racunala za dan-dva uglavnom odnijeli su racunalo bez da su rekli za sto sam optuzen.Dobivam nakon par dana poziv za obavijesni razgovor,dolazim u policiju te me tamo ceka neki treci inspektor,koliko sam cuo u prici da su ona prva dvojica predala slucaj ovome. Dolaze jos dvoje iz potpuno druge PP (iako na nalogu za pretragu pise da mi pregled moraju obaviti pripadnici PP u koju sam i pozvan). To dvoje inspektor salje negdje dalje te se samnom zatvori u sobu,kaze mi napokon za sto sam optuzen te procita prijavu u kojoj stoji nesto sasvim suprotno od onog sto su ona prva dva rekla kad su nosili racunalo,dakle netko je nesta kupio te je ostecen jer je to platio a nije dobio.A onda bez da me uputi u ikakva prava obavi samnom obavijesni razgovor,pokusava iznudit priznanje naravno sav je bio uvjeren da sam ja kriv te da ce naci dokaze na racunalu,te me tamo ispitivao vise od sat vremena gdje se moglo vidjeti da ni taj nema neko znanje o internetu jer mu je bilo neobjasnjivo kako se bez kabla moze spojit na internet,pa je pola sata bilo samo masiranje bez kabla-sa kablom-bez kabla mislim da je postao dosadan i sam sebi bio ugl poslije toga me odvede u drugu sobu na pregled racunala,ono dvoje inspektora kad su vec poceli skoro pregled pitaju inspektora dali me je uputio u moja prava na sto ovaj veli da nije,te mu taj policajac kaze pa moras ga uputit na sto mi ovaj kaze da sam osumnjicen zbog djela iz clanka 224 itd. sve normalno do onoga da imam pravo na odvjetnika te dali zelim odvjetnika na sto mu ja kazem da nemam novca za odvjetnika odakle mi (ranije je na ispitivanju vidio da sam ja 100% nesposoban za rad te 80% invalid bez ikakvih primanja za kojeg se skrbe roditelji) zatim on umjesto da mi po zakonu ponudi odvjetnika po sluzbenoj duznosti samo stavlja u zapisnik da ja odbijam odvjetnika (nebi ja niti uzeo odvjetnika,nisam imao potrebe jer znam da nisam nista uradio ali ga je morao ponudit po ZKP) Zatim obave pregled racunala,na kojem ustanove da nema dokaza nikavih,da sam ja imao posjetu na tu neku stranicu na internetu ali vise od mjesec dana nakon sto je to djelo pocinjeno sto im ja i objasnim da sam imao karte za U2 koje sam prodao te sam posjetio gotovo sve stranice za oglase a ne samo tu za koju traze sto su i vidjeli. Naprave zapisnik da su pronasli tragove posjeta portalu oglasi ali ne prije 20.8. a djelo je pocinjeno 20.7. da mi taj papir da potpisem,ja potpisao. Onda se onaj inspektor sav uzjapurio,ocekivao je valda da ce nesto naci,vraca me nazad u sobu za ispitivanje,tamo me jos jedno sat vremena ispitivao,zatim kaze da mogu ic kuci da ce me za 2-3 dana nazvat oni inspektori sto su mi oduzeli racunalo da mi ga vrate. Naravno nisu se javili nitko vec tjedan dana,a prije par dana su neka dva policajca dosla tu u kvartovski kafic i pred svima pricali kako su meni (imenom i prezimenom) oduzeli kompjutor i da cu ic u zatvor.

 

Sta da ja sad radim snjima ? Uzeli su mi komp i nevracaju iako su ustanovili da nisam kriv,pricaju policajci javno kako cu ic u zatvor,mislim stvarno sramote me tu po susjedstvu a i prekrsili su vrpu pravila koliko ja vidim usporedjujuci zakon i ono sto su oni radili od pocetka a da nepricam da su mene teskog invalida prakticki ostavili na ulici 25km od kuce nakon ispitivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija