Jump to content

Otkaz radniku za vrijeme privremene nesposobnosti za rad


cigo1

Preporučene objave

Poštovani,

zaposlen sam u trg. društvu,kod tzv. "malog poslodavca"-do 20 radnika.

Poslodavac mi želi otkazati ugvor o radu na nedređeno vrijeme -poslovno uvjetovanim otkazom istog.

Koliko sam informiran on to može učiniti ako postoje opravdani razlozi za to.

Moja su pitanja sljedaća:

1.Koji su to opravdani razlozi osim onih iz ZOR-a, ako ih ima?

2.Koji je rok za podnošenje zahtjeva za zaštitu prava protiv odluke o otkazu?

3. Kakav utjecaj ima na odluku poslodavca činjenica da u ugovoru o radu imam ugovoreni otkazni rok od 90 dana?

4.Dali mi poslodavac mora odgovoriti na zahtjev za zaštitu prava i u kojem roku?

5. Ako mi ne odgovori ili ako mi odgovori negativno,u kojem roku i kod koga moram pokušati osporiti odluku o otkazu?

 

Napominjem da sam ove godine bio na bolovanju radi šikane na radnom mjestu u 1mj,; 4mj te da sam sad u psihijatrijskoj bolnici u tzv. dnevnom tretmanu već dva i pol mjeseca po dijagnozi depresija.

:mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkaz pocinje teci kada bolovanje zavrsi. Razlog je smanjenje posla i poslodavac ne smije sljedecih 6 mj zaposliti osobu na vasem radnom mjestu. Takodjer trebao bi vam ponuditi drugo mjesto odgovarajuce vasim kvalifikacijama, ako se ovo ukida, no ako takvog mjesta nema onda nije duzan. Otkazni rok radite prema ugovoru. Takodjer ako imate kod tog poslodavca vise od 2 godine staza, imate pravo na otpreminu. U svakom slucaju nakon otkaza imate pravo na naknadu s burze. Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne znam

2. 15 dana od dana kada dobiješ otkaz (napismeno)

3. ne znam

4. Ne mora, ali u roku od 15 dana od dana kada on zaprimi zahtjev za zaštitu prava-može

5. sudska tužba za otkaz ugovora o radu može se podnijeti isključivo u roku 15 dana nakon odgovora poslodavaca na prigovor radnika (prigovor je obvezan). Ako poslodavac taj odgovor da u roku 15 dana ili u roku 15 dana nakon podnošenja prigovora, ako poslodavac u tome roku nije dao odgovor.

 

 

Nisam pravnik, imala sam sličan slučaj....

Moj savjet: uzmi odmah odvjetnika, daj mu punomoć i on će ti napraviti i zahtjev za zaštitu prava i sve ostalo po potrebi.

 

Sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala macce i ivana_21.

Molio bih i kojeg pravnika da mi odgovori.

Još ću dodati da je moje radno mjesto u tom društvu - poslovođa. Diplomirani sam inž.struke koja je osnovna djelatnost Društva i imam najveću kvalifikaciju u tom društvu(uključujući poslodavca,koji je penzioner i njegova sina kojeg je postavio za direktora). Ja se ni ne mislim više vračati na posao. Poslje liječenja depresije odmah idem na dvije operacije a onda na komisiju za invalidsku mirovinu. Imam 59 god i 3o-tak god staža u struci.Pošto mi poslodavac prijeti neisplatom naknade plaće na teret HZZO-a, odnosno tvrdi da on povrat dobiva tek nakon 6 mj. Zanima me još:

1. Što moram poduzeti ako mi ne isplati naknadu za bolovanje. Mogu li ja poduzeti iste mjere kao i kod neisplate naknade plaće, odnosno da mi odgovorite jesu li to isti prekršeji poslodavca(mora li mi urućiti i obraćun ove naknade i jeli i taj dokument ovršna isprava)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija