Jump to content

trebam savjet i pomoc


Robyy

Preporučene objave

Kupio sam zemljište sa čistim zk izvatkom 1/1 vlasničkim listom prijašnjeg vlasnika i sada sam upisan kao vlasnik predmetne nekretnine.

 

Nakon mijesec dana dobio sam od suda tužbu. Mene i prijašnjeg vlasnika tužila je njegova bivša žena, posto je i ona ? vlasnica zemljista.

 

Ona je prije pola godine dobila sudski spor i pravo na ? nekretnine. Za što ja nisam imao nikakvo saznanje.

 

Njen odvjetnik zahtjeva da se poništi kupoprodajni ugovor.

 

Bivši vlasnik mi je potvrdio pred odvjetnikom kad smo sklapali ugovor da je jedini vlasnik zemljiša i da nema nikakvih sporova,

 

a šta je stalo i u zemljišnim knjigama, nije bilo plombi niti nikakvih upisa za ženino potraživanje.

 

Ima li ona pravo da tuži mene? I šta mi je radit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je u pitanju bračna stečevina

nekretnine mogu biti otuđene samu uz suglasnost oba bračna partnera (stav Vrhovnog suda)a ako nije tako kupoprodajni ugovor je ništavan.

s obzirom na postojanje presude(pola godine) i da po presudi nije uknjiženo vlasništvo možda je postojla namjera i dogovor za prijevaru kupca.

na sudu izjavite da ste nekretninu kupili s povjerenjem u knjige.priložite vlasničke listove (prije sklapanja kupoprodajnog ugovora i nakon uknjižbe vlasništva ,posli kupoprodajnog ugovora).

 

prijava Općinskom državnom odvjetništvu prodavatelja nekretnine i njegovu bivšu.

prijevara s namjerom ostvarivanja nepripadajuće materijalne koristi je kazneno djelo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija