Jump to content

nasljednik


merlin1

Preporučene objave

molim vas za savjet.

Moj djed želi da meni pokloni svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu ali posle njegove smrti. odlučili smo se da napravimo ugovor o doživotnom izdržavanju. on ima dve kćerke sa porodicom, a ja sam mu unuk od njegovog sina. mene sad zanima da li ja posle djedove smrti mogu prevesti tu imovinu na sebe, bez prisustva njegove dve kćerke a pomoću tog ugovora tj. da li će sud pozivati moje tetke tokom prelaženja te imovine na mene.

e sad pošto zemlja nije kruntovana, moj djed ima samo posjedovni list, i to što je na posjedovnom listu meni poklanja, mene zanima da li ću imati kakvih problema prilikom gruntovanja te poklonjene zemlje.

molim vas da mi odgovorite ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlasnik nekretnine je onaj ko je upisan u gruntovnicu kao vlasnik.

u katastar se može upisati posjednik ako isti nije i vlasnik nekretnine (radi plaćanja poreza).

djeda ti nemože darovati ono što nije njegovo ili prodati.

informiraj se na koji način je stečen posjed na nekretnini i ko je gruntovni vlasnik.

izvadi vlasnički list iz gruntovnice (Općinski sud,Zemljišnoknjižni odjel)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veliko vam hvala na odgovoru ...

molim vas samo da mi odgovorite posle potpisivanja ugovora o doživotnom izdržavanju, a posle djedove smrti, mogu prevesti tu imovinu na sebe bez prisustva njegovih kćerki ( mojih tetki) tj. da li će sud pozivati moje tetke tokom prelaženja te imovine na mene.

još jednom vam se zahvaljujem ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija