Jump to content

prisilni rad


elvis123

Preporučene objave

elvis123 je napisao:

da li vlasnik firme ili obrta smije radniku naložiti rad na njegovoj kuci u izgradnji.

PS ja sam kod njega zaposlen kao vozac-dostavljac

Elvis123,

ti naravno imaš ugovor o radu. "Obvezni sadržaj istog prema čl.17 ZOR-a st.3. naziv, narav ili vrsta rada na koji se radnik zapošljava ili kratak popis i opis poslova." Dakle,ako u tvom ugovoru piše da si vozač i piše (a trebalo bi pisati) koje su tvoje obaveze,ti kod poslodavca ne moraš ništa drugo raditi protivno tom članku iz ugovora. Tvoja je dobra volja hočeš li ili ne poslodavcu raditi na kuči: Dakle ako odbiješ takav rad, posldavac te nesmije snkcionirati bilo kakvom kaznom.Odbiješ li takav rad postoji mogučnost da će ti tražiti greške u poslu iz opisa poslova pa će biti problema. Zbog svega pazi hpčeš li odbiti taj posao na poslodavčevoj kuči, pogotovo ako je poslodavac inače korektan u ophođenju sa tobom.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

elvis123 je napisao:

ja sam trenutno na bolovanju i kako stvari stoje bit cu još 6 mj.

na njegovu kucu isao sam raditi da nebi ostao bez posla, zanima me da li je po zakonu nekoga tako iskoristavati i da li ga mogu tuziti (rekli su mi kad se vratim na posao da ce mi dati otkaz

Eto vidiš Elvis u kaj si sve "upao"?! Nisi se pridržavao zakona tamo s onim bolovanjem. Kako to misliš tjeraju te da radiš ati si na bolovanju? Kaj ti prijete? Ti ako si na bolovanju NESMIJEŠ raditi. Shvačaš to. Kad se vratiš sa bolovanje onda ćeš vidjeti Kaj će tvoj poslodavac poduzeti. Dok si god na bolovanju poslodavčeve prijetnje su neosnovane. Što on može može ti dati poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu ,koji mora i dokazati. Ako se to dogodi Podnjet ćeš zahtjev za zaštitu prava: A onda ćemo o tome. Ima vremena. :-D:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

elvis123 je napisao:

ja sam trenutno na bolovanju i kako stvari stoje bit cu još 6 mj.

na njegovu kucu isao sam raditi da nebi ostao bez posla, zanima me da li je po zakonu nekoga tako iskoristavati i da li ga mogu tuziti (rekli su mi kad se vratim na posao da ce mi dati otkaz

 

Protuzakonito je raditi za vrijeme bolovanja. Bolovanje = privremena nesposobnost za rad. Ovo je slučaj za inspekciju HZZO-a.Inače, ovim tvojim postupkom kažnjava se i liječnik koji ti je otvorio bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

elvis123 je napisao:

krivo ste shvatili. nisam ja radio za vrijeme bilovanja, nego me je firma vodila da radim do kraja 6mjeseca

 

Ja se ispričavam na krivom zaključku.

 

Ako nemaš doznake za to razdoblje, onda nisi bio na bolovanju.

 

Za daljnju proceduru bilo bi dobro da odgovori stručna osoba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija