Jump to content

Ponovno VIP,molim pomoć i savjet


markoprk

Preporučene objave

Slijedom mnogih neugodnosti koje sam doživio sa VIP-om ponovno se javljam naovom forumu i molim za pomioć i savjet.

Želja mi je biti u mogućnosti koristiti povoljnije cijene za korištenje Homebox-a.

naime potipsao sam sa VIP-om ugovor na 24 mj. i po tom ugovru trebam plaćati 0,20 kn za 1 MB prometa na internetu.

odnedavno su uveli novu cijenu koja je važeća za NOVE korisnike.I po tom cjeniku cijena j 0,01 kn po 1 MB.

No u općim uvjetima poslovanja piše:

Članak 7.

Cjenovni sustav i uvjeti plaćanja

 

7.1. Cjenovni sustav

 

7.1.1. Cjenovni sustav javnih komunikacijskih Usluga, kao i sve druge naknade na koje Vipnet ima pravo temeljem ovih Općih uvjeta, utvrđene su Vipnetovim cjenikom koji bude na snazi u vrijeme korištenja Usluga (u daljnjem tekstu: Cjenik). Vipnet je ovlašten mijenjati Cjenik te se obvezuje objaviti ga i učiniti dostupnim na uobičajen i pristupačan način. Cjenik će biti dostupan barem na svakom ovlaštenom Vipnetovom prodajnom mjestu gdje se zaprimaju Zahtjevi, kao i sve informacije o dodatnim uslugama koje Vipnet nudi, te cijenama roaming prometa.

 

7.1.2. Cjenikom se mogu predvidjeti posebni tarifni modeli kao i dodatne usluge. U slučaju izmjena cjenovnog sustava Vipnet je obvezan izvijestiti Pretplatnike pisanim ili elektroničkim putem o predloženim izmjenama i pravu na raskid pretplatničkog odnosa u skladu s Općim uvjetima poslovanja, a Vipnet može primijeniti izmjene na postojeće Pretplatnike najranije 30 dana od dana objave istih, osim izmjena koje su u korist Pretplatnika, a koje se primjenjuju bez odgode. U slučaju da su izmjene nepovoljnije za Pretplatnika u odnosu na ugovorene cijene Pretplatnik ima pravo raskinuti pretplatnički odnos bez naknade u roku od 30 dana od dana objave predmetnih izmjena.

 

 

Tako da ja smatram da imam pravo na korištenje novih cijena.

Dali sam u pravu?Malo sam gledao Zakon o obveznim odnosima i Zakon o zaštiti potrošača pa mi se čini da imam.

Ukoliko je to tako molim Vas za savjet na koji način da ostvarim svoje pravo.

Ukoliko sam ja u krivu te nemam pravo koristiti povoljniju tarife-to je loša vijest.ali je ipak vijest.

hvala vam svima koji budete mogli i htjeli pomoći.Posebno stoga što ja nisam jedini koji ima ovakvih nedoumica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija