Jump to content

što nakon 3 mjeseca dnevne bolnice


cigo1

Preporučene objave

Tedi dušo,(ti ovo sigurno znaš. Spašavaj. a i ostali) evo mene )sa pitanjem:

 

kaj se događa sa bolovanjem ,kada završim tromjesečno liječenje u dnevnoj bolnici psihijatrije u Jankomiru izađem neizlječen (dijagnoza F - 32 depresija)? Osim rečenog imam poremačaje u ravnoteži, problem ciste u trbušnoj šupljini, (moram na operaciju), problem sa oštečenjem pršljenova kralježnice. Sve ovo moram obaviti kod specijalista a s obzirom na nove propise našeg dičnog ministra zdravstva nisam u 3 mjeseca mogao ići ni na jedan pregled jer ne mogu, dobiti uputnicu niti u bolnici , niti od obiteljskog liječnika osim ak se ne porušim pa me hitno prebace nekud ili ak ne prebece u "drvenom kaputu" pa mi onda nebu ništ trebalo. :-D:tikvan::roker:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljkoda je napisao:

Traži doktora opće prakse da ti na uputnici napiše hitno,i odi specijalisti na kontrolu,bez najave,doktor opće prakse ti mora izdat uputnicu za specijalistu,pogotovo ako imaš već tu dijagnozu potvrđenu,ako to ne upali,zamoli specijalistu,da te primi iz tog i tog razloga,ili odi drugom specijalisti

 

Hvala željkolada,

imam sve dijagnoze specijalista i znam kamo trebam ići. No brine me to što ja sumnjam da ću odmah doći na red kod istih, jer nemam špagu a i da imam teško da bih je koristio (jer sam malo :tikvan: ); pogotovo kad vidim po bolnicama starce, kak strpljivo čekaju a jedva se dovuku do j....e bolnice, nekaj me zebe oko srca. S druige strane ako budem čekao može me kakova komisija poslati raditi a to nebi bilo dobro jer sam sa poslodavcem u "ratu". Nekaj bum moral smisliti a nemam baš snage za ta sr..a, došel sam sa 82 kg na 73 kg u tri mjeseca.

Svejedno,hvala.

Da i TEDI, di siiiiiiiiiiiiiiiiiii............kaj bumo se na drgom svetu razgovarali? :roker:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Tedi dušo,(ti ovo sigurno znaš. Spašavaj. a i ostali) evo mene )sa pitanjem:

 

kaj se događa sa bolovanjem ,kada završim tromjesečno liječenje u dnevnoj bolnici psihijatrije u Jankomiru izađem neizlječen (dijagnoza F - 32 depresija)? Osim rečenog imam poremačaje u ravnoteži, problem ciste u trbušnoj šupljini, (moram na operaciju), problem sa oštečenjem pršljenova kralježnice. Sve ovo moram obaviti kod specijalista a s obzirom na nove propise našeg dičnog ministra zdravstva nisam u 3 mjeseca mogao ići ni na jedan pregled jer ne mogu, dobiti uputnicu niti u bolnici , niti od obiteljskog liječnika osim ak se ne porušim pa me hitno prebace nekud ili ak ne prebece u "drvenom kaputu" pa mi onda nebu ništ trebalo. :-D:tikvan::roker:

 

Znači na bolovanju si pod dg F32? Prema Pravilniku o rokovima najduljeg trajanja bolovanja ovisno o vrsti bolesti (NN 5/03)na bolovanju možeš biti do 30 dana, tada te liječnik opće prakse upućuje na Liječničko povjerenstvo HZZO. E sad od 01.10. Liječnička povjerenstva ne postoje u onom obliku kakva su bila, jer ovlašteni doktori HZZO-a idu u liječničke ordinacije i kontroliraju bolovanja. Pretpostavljam da ti je LP produžilo bolovanje?

Ti možeš krenuti na bolovanje po drugoj dg u roku od 30 dana od prekida ovog prvog bolovanja i osnovica za obračun bolovanja se ne mijenja. A vezano za uputnicu, sukladno Pravilniku HZZO-a (NN 67/09, čl.37.),u specijalističko-konzilijarnoj zdr.zaštiti dužni su te primiti u roku od 30 dana od izdavanja uputnice na pregled. Uputnica ima obilježje narudžbe.

 

Da li si možda na bolovanju kao posljedica Domovinskog rata?

 

P.S. Sorry imam posla s faksom pa ne zujim po forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Baš i nemam kaj pametnog za reć, uglavnom je TEDI rekal ono kaj je najvažnije. A kaj veli psihijatar iz dnevne, jel bi on tražio nastavak liječenja, makar ambulantno, ak nisi izliječen po toj dijagnozi, a nemreš više dobit dnevnu. Evo samo ideja. Inače cigo1 jako mi se sviđaju tvoja razmišljanja, malo čitam druge postove, i mislim da je danas teško više naći takve ljudee, mislim u pozitivnom smislu. Aj sve najbolje da to rješiš kak treba. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plumica je napisao:

Baš i nemam kaj pametnog za reć, uglavnom je TEDI rekal ono kaj je najvažnije. A kaj veli psihijatar iz dnevne, jel bi on tražio nastavak liječenja, makar ambulantno, ak nisi izliječen po toj dijagnozi, a nemreš više dobit dnevnu. Evo samo ideja. Inače cigo1 jako mi se sviđaju tvoja razmišljanja, malo čitam druge postove, i mislim da je danas teško više naći takve ljudee, mislim u pozitivnom smislu. Aj sve najbolje da to rješiš kak treba. :palac:

 

Poštovana plumica,

srdačno zahvaljujem na lijepim željama i brizi. Nekak bum to riješil. Zahvaljujem i na lijepom mišljenju o mojim postovima, ali oni nisu samo moj "proizvod".Oni su i tvoj i svakoga od sudionika. Jer što ćeš kome reći ako nema tko da čuje što si rekao i ako nemaš sam da čuješ koju i naučiš pokoju.

Kroz naš me forum vodi, dugogodišnje iskustvo i ona konfucijeva : " sa ljudima koji streme drugačijim ciljevima, ne mogu se raditi zajednički planovi." A naš je plan ,jasan. Nastojimo iznači načine da nam svima bude bolje. :palac:

 

Joj Tedi

kaj ti :brije: kakv fax u subotu i nedjelju? Koga ti muljaš?I opet me slušaš a ne čuješ! Ja sam u DNEVNOJ BOLNICI. Dakle kaj da radim kad izađem 27-og, neizlječen. Ili bolje kaj buju s menom napravili : komisije koje znam da idu van. Kaj može moj liječnik i tako to vezano za moju glavnu boleštinu a i ostale koje trebam liječiti? Jesam Jeremija( Alan Fordov)? Ha? :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plumica je napisao:

Baš i nemam kaj pametnog za reć, uglavnom je TEDI rekal ono kaj je najvažnije. A kaj veli psihijatar iz dnevne, jel bi on tražio nastavak liječenja, makar ambulantno, ak nisi izliječen po toj dijagnozi, a nemreš više dobit dnevnu. Evo samo ideja. Inače cigo1 jako mi se sviđaju tvoja razmišljanja, malo čitam druge postove, i mislim da je danas teško više naći takve ljudee, mislim u pozitivnom smislu. Aj sve najbolje da to rješiš kak treba. :palac:

 

Poštovana plumica,

srdačno zahvaljujem na lijepim željama i brizi. Nekak bum to riješil. Zahvaljujem i na lijepom mišljenju o mojim postovima, ali oni nisu samo moj "proizvod".Oni su i tvoj i svakoga od sudionika. Jer što ćeš kome reći ako nema tko da čuje što si rekao i ako nemaš sam da čuješ koju i naučiš pokoju.

Kroz naš me forum vodi, dugogodišnje iskustvo i ona konfucijeva : " sa ljudima koji streme drugačijim ciljevima, ne mogu se raditi zajednički planovi." A naš je plan ,jasan. Nastojimo iznači načine da nam svima bude bolje. :palac:

 

Joj Tedi

kaj ti :brije: kakv fax u subotu i nedjelju? Koga ti muljaš?I opet me slušaš a ne čuješ! Ja sam u DNEVNOJ BOLNICI. Dakle kaj da radim kad izađem 27-og, neizlječen. Ili bolje kaj buju s menom napravili : komisije koje znam da idu van. Kaj može moj liječnik i tako to vezano za moju glavnu boleštinu a i ostale koje trebam liječiti? Veliš mogu na bolovanje po drugoj dijagnozi od 28.10 na dalje ili ....?Jesam Jeremija( Alan Fordov)? Ha? :misli::-D Da i nisam bio branitelj. Na žalost ili možda radost jer kako kaže poštovani M. Twain : "ponekad, dok razmišljam o ljudima, čini mi se da je prava šteta što Noah i negovo društvo nisu zakasnili na brod".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A neznam kaj bi ti savjetovao,po meni,tebi bi doktorica trebala produživat bolovanje,pošto i izađeš iz dnevne bolnice,vjerovatno će ti psihijatar preporučit kontrolu nakon nekog vremena,a piješ i neke lijekove vjerovatno,a ona vjerovatnost postoji za drugu dijagnozu,da se naručiš odmah,negdje se čeka kraće,pa dok sve to zbrojiš,nebi trebao imat problema,do 27.10 imaš vremena,to sve rješit,sve zavisno kaj psihijatar napiše,neznam koliko si na bolovanju,ako napiše nesposoban za posao,to te odmah šalje na procjenu radne sposobnosti,pa neznam kako ti sve to odgovara,sve najbolje,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljkoda je napisao:

A neznam kaj bi ti savjetovao,po meni,tebi bi doktorica trebala produživat bolovanje,pošto i izađeš iz dnevne bolnice,vjerovatno će ti psihijatar preporučit kontrolu nakon nekog vremena,a piješ i neke lijekove vjerovatno,a ona vjerovatnost postoji za drugu dijagnozu,da se naručiš odmah,negdje se čeka kraće,pa dok sve to zbrojiš,nebi trebao imat problema,do 27.10 imaš vremena,to sve rješit,sve zavisno kaj psihijatar napiše,neznam koliko si na bolovanju,ako napiše nesposoban za posao,to te odmah šalje na procjenu radne sposobnosti,pa neznam kako ti sve to odgovara,sve najbolje,pozdrav

 

Želkoda,

hvala na lijepim željama. Da pijem coaksile i misare a kaj bu psihič ne znam al za radit baš i nisam. Probal bum napraviti kak ste me vi forumaši savjetovali. Prvi moj cilj bila je invalidska mirovina al neznam baš da bu to uspjelo, jer nikad nikog nisam kupovao a Boga mi niti neću. Umorio sam se s godinama. Izgubio sam snagu "preko noči" . Odlučio sam da sa frustriranim nestručnim i pohlepnim je.....trima više ne radim ni pod koju cijenu. Pa makar čeko starosnu još 6 g na "cesti". Nikad u životu u 59 godina ,nisam u 31 godina staža bio ni dana na burzi i niti ne idem ( a poslodavac bi se rado sa mnom dogovorio o posl. iliosob. uvjetovano othazu- htio me je "spakirati" dok sam na bolovanju i kao on je meni "išao na ruku da ja dobijm naknadu sa burze inače bi on meni "ovo i ono"! Ali bila mu je malo frka od kad sam mu napisao "Ljubavno pismo " naučeno od Vas sviju sa ovog foruma) i samo tri tjedna na bolovanju radi operacije glasnica. Stvoril sam skroman dom. Obitelj mi radi a za pljuge bum uvjek zaradil u "fušu" ili kod sina koji ima mali obrt. Pljuge, kapljica iz kakve fine butelje pinota ili Plenkovića i kakvo dobro štivo,koju sliku da nacrtam i zagorski bregi , mir to je što mi treba. I razgovori sa prijateljima i Vama i sve ono kaj nisam mogao, dok sam naganjao "ku..u - lovu", jer kao, nisam imao vremena.

Sad kad sam se razbolio sad imam vremena za sve (samo mi je vreme malo kratko), i za Vas i za svoje prijatelje i za svoju obitelj. A i materijal za "drveni kaput" sam si osigural. Pa te sam struke ,ne! :-D:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bome cigo ak si to možeš tak dozvolit, mislim financijski da moš preživit, begaj u pemziju i uživaj. Bome ak buš čekal penziju onu na vreme bojim se da bu i onda crkavica, ak ne i još gore sudeći po svemu, a možda ju i ne dočekaš nek ravno u drveni kaput. Šteta bi bilo.Rađe ti uživaj u bregima.... :jupii: Ja se bojim da bumo ja i moja generacija ( par godina mlađe godište) delali do amena. A moram priznat da mi je ovak nekaj ko i tebi životni san. Valjda to s godinama dođe. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija