Jump to content

80 % vojni invalid prava obitelji i stanbeno zbrinjavanje.


marysa

Preporučene objave

poštovani suprug je hrvi 80% IV skupine.prije sklapanja braka riješio je stanbeno pitanje.ministarstvo mu je dodjelilo stan od 48 m2. nakon ženidbe i dolaska prvog djeteta tražio je nadoknadu kvadrata što mu je odbijeno. nakon toga zbog malenog prostora taj stan prodaje i kupuje na kredit od banke stan 71 m2 no u meduvremenu dobiva još jedno djete. sad me zanima dali suprug ima pravo dobiti bilo kakvu naknadu ili pomoc pri odplati stanbenog kredita obzirom na povecanje obitelji.. Drugo pitanje je dali ja kao supruga imam pravo dobiti bilo kakvu naknadu obzirom da sam nezaposlena i imam dvoje malodobne djece sobzirom na suprugov invaliditet. pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada je bio sam vaš suprug je tražio stambeno zbrinjavanje i rješen je .

pošto je stambeno rješen nema više prava tražiti drugi stan.

za veči stan trebao je kasnije podnijeti zahtjev za stambeno zbrinjavanje (nakon povečanju članova kućanstva).

za 80% invalidnosti ima 1.568,21 kune invalidnine pa neka to ide na stambeni kredit .

samo supruge invalida sa 100% invalidnosti (I i II grupa)

mogu biti plaćene kao njegovateljice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

kada je bio sam vaš suprug je tražio stambeno zbrinjavanje i rješen je .

pošto je stambeno rješen nema više prava tražiti drugi stan.

za veči stan trebao je kasnije podnijeti zahtjev za stambeno zbrinjavanje (nakon povečanju članova kućanstva).

za 80% invalidnosti ima 1.568,21 kune invalidnine pa neka to ide na stambeni kredit .

samo supruge invalida sa 100% invalidnosti (I i II grupa)

mogu biti plaćene kao njegovateljice.

 

Bovu, samo si djelomično u pravu glede ovoga što si napisao oko stambenog zbrinjavanja. Naime, nema pravo na stambeno zbrinjavanje jer je u trenutku dodjele stana bio samac i dobio je novi i odgovarajući stan i tada je stambeno zbrinut za sva vremena! Nikakva povećanja obitelji nakon toga ne dolaze u obzir! To je propisano uredbom o dodjeli kredita! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija