Jump to content

molim savijet- zelim dati otkaz-ugovor na odredeno. hitno, JAKO HITNO!!!


taratara

Preporučene objave

radih 3 mjeseca, sad dobih da potpisem jos tri mj. , ali ja vise ne zelim raditi za tu firmu.. placa mi je tek 15. ovog mj., pa postavljam pitanje sto da ucinim, mogu li mi ne isplatiti zadnju placu ako ne potpisem taj novi ugovor, ili da potpisem pa im onda urucim otkaz nakon sto mi sjedne placa.. radi se o ugovoru na odredeno.. HITNO JE!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taratara je napisao:

radih 3 mjeseca, sad dobih da potpisem jos tri mj. , ali ja vise ne zelim raditi za tu firmu.. placa mi je tek 15. ovog mj., pa postavljam pitanje sto da ucinim, mogu li mi ne isplatiti zadnju placu ako ne potpisem taj novi ugovor, ili da potpisem pa im onda urucim otkaz nakon sto mi sjedne placa.. radi se o ugovoru na odredeno.. HITNO JE!!!!

 

Taratara kaj je hitno-brojiš "sitno",

čl.15 ZOR-a u st.4: kaže: "Ugovor o radu na određeno vrijeme prestaje istekom vremena utvrđenog tim ugovorom."

Ja ne vidim zbog čega se ti brineš. Plaču ti poslodavac mora isplatiti( nadam se da dobivaš Obračun plače-isplatne liste) Ukoliko ti nebi dao plaču, obračun i neisplačene plače mora ti dati po ZOR-u : Obračun plače je ovršna isprava. Neizdavanje radniku obračuna plače težak je prekršaj poslodavca.

Dakle ti ćeš na dan isteka ugovora ili odmah zatražiti poslodavca radnu knjižicu odjavu sa mirovinskog i socijalnog. Bode li vrdao ti ćeš mo uputiti "zahtjev za zaštitu prava" u kojem ćeš sve to tražiti u pismu upučenom poslodavcu poštom sa povratnicom.(knjižicu i odjave ti mora dati u roku 8 dana od prestanka ugovora o radu, u protivnom je opet u prekršaju,za koji opet slijede prekršajne sankcije). Vidiš: nema beda: :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na savjetovanju.. ugovor mi je istekao 30.09. i sad vise ne zelim potpisati novi ugovor na jos 3 mjeseca, koji sam dobila jucer.. zelim dati otkaz..

 

 

i samo me to brinulo dal oni meni mogu ne isplatiti placu za rujan ako ja zelim otici..

 

ps. a fora im je sa ugovorima sljedeca drze ih u ladici 15 dana od primitka iz uprave, a zna se da po primitku istog imas rok 15 dana da se odlucis dal ces potpisati ili ne, i ja ga dobijem sinoc i natjeraju te da ga odmah potpises da sta imas razmatrati 15 dana, doslovno ga ne mozes ni procitati da vidis sto su sve naveli..

 

navode i kolektovni ugovor koj dok ga zatrazis okrecu sa ocima da sta pametujes i sl.

 

i naravno spominje se jos i Pravilnik o radu koj nikad nisam vidjela..

 

i jos jedno pitanje ako moram odraditi neki otkazni rok koj u ugovoru ne stoji, dal ga se ja mogu odreci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taratara je napisao:

zahvaljujem na savjetovanju.. ugovor mi je istekao 30.09. i sad vise ne zelim potpisati novi ugovor na jos 3 mjeseca, koji sam dobila jucer.. zelim dati otkaz..

 

 

i samo me to brinulo dal oni meni mogu ne isplatiti placu za rujan ako ja zelim otici..

 

ps. a fora im je sa ugovorima sljedeca drze ih u ladici 15 dana od primitka iz uprave, a zna se da po primitku istog imas rok 15 dana da se odlucis dal ces potpisati ili ne, i ja ga dobijem sinoc i natjeraju te da ga odmah potpises da sta imas razmatrati 15 dana, doslovno ga ne mozes ni procitati da vidis sto su sve naveli..

 

navode i kolektovni ugovor koj dok ga zatrazis okrecu sa ocima da sta pametujes i sl.

 

i naravno spominje se jos i Pravilnik o radu koj nikad nisam vidjela..

 

i jos jedno pitanje ako moram odraditi neki otkazni rok koj u ugovoru ne stoji, dal ga se ja mogu odreci?

 

Alo tataratata (oprosti na šali)

Nemoraš ti davati nikakav otkaz. Ti samo njima reci da ne želiš više raditi,dati je izašao ugovor i da ti vrate dokumente kako sam ti rekao prethodno.

Za ovo kaj si radila u ovom mjesecu tražit ćeš obračun plaće i plaču, kad za to dođe vrijeme (idući mjesec), ako ti je ne daju onda isto ko i za plaču za 09 mjesec a što sam ti opisao. Što se tiče pravilnika o radu i kolekt. ugovora DUŽNOST je poslodavca da te upozne s istim. očito to nije učinio pa je i tako napravio prekršej prema ZOR-u, a koji se takođe sancionira novčanom kaznom. Dakle boje da ti to poslodavac ni ne spominje a kamo li da prijeti. Ne moraš ti ništa odraditi što ne piše u tvom ugovoru. Kaj ti mogu? Dati okaz? :smijeh:Baš su u bedu ovi naši poslodavci i muljaju lii ga muljaju. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alo tataratata (oprosti na šali)

Nemoraš ti davati nikakav otkaz. Ti samo njima reci da ne želiš više raditi,dati je izašao ugovor i da ti vrate dokumente kako sam ti rekao prethodno.

Za ovo kaj si radila u ovom mjesecu tražit ćeš obračun plaće i plaču, kad za to dođe vrijeme (idući mjesec), ako ti je ne daju onda isto ko i za plaču za 09 mjesec a što sam ti opisao. Što se tiče pravilnika o radu i kolekt. ugovora DUŽNOST je poslodavca da te upozne s istim. očito to nije učinio pa je i tako napravio prekršej prema ZOR-u, a koji se takođe sancionira novčanom kaznom. Dakle boje da ti to poslodavac ni ne spominje a kamo li da prijeti. Ne moraš ti ništa odraditi što ne piše u tvom ugovoru. Kaj ti mogu? Dati okaz? :smijeh:Baš su u bedu ovi naši poslodavci i muljaju lii ga muljaju. :-D

 

 

 

Sve je ok za salu, nije nista krivo receno :), zaradila sam to zelim to :)

 

 

thnx :)

 

cak sam sanjala nocas kako urucujem nepotpisan ugovor :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

taratara je napisao:

Alo tataratata (oprosti na šali)

Nemoraš ti davati nikakav otkaz. Ti samo njima reci da ne želiš više raditi,dati je izašao ugovor i da ti vrate dokumente kako sam ti rekao prethodno.

Za ovo kaj si radila u ovom mjesecu tražit ćeš obračun plaće i plaču, kad za to dođe vrijeme (idući mjesec), ako ti je ne daju onda isto ko i za plaču za 09 mjesec a što sam ti opisao. Što se tiče pravilnika o radu i kolekt. ugovora DUŽNOST je poslodavca da te upozne s istim. očito to nije učinio pa je i tako napravio prekršej prema ZOR-u, a koji se takođe sancionira novčanom kaznom. Dakle boje da ti to poslodavac ni ne spominje a kamo li da prijeti. Ne moraš ti ništa odraditi što ne piše u tvom ugovoru. Kaj ti mogu? Dati okaz? :smijeh:Baš su u bedu ovi naši poslodavci i muljaju lii ga muljaju. :-D

 

 

 

Sve je ok za salu, nije nista krivo receno :), zaradila sam to zelim to :)

 

 

thn

 

cak sam sanjala nocas kako urucujem nepotpisan ugovor :)

 

To je dobro:sanjati. Čovjek koji ne sanja, ko da i ne živi. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija