Jump to content

imaju li pravo potomci mog supruga


vladi

Preporučene objave

kupila sam stan u predizgradnji ali sam ugovor potpisala nakon sklapanja braka. Kako je moj suprug stariji od mene i ima djecu mojih godina interesira me imaju li njegova djeca pravo naslijediti dio mog stna obzirom da je kupljen za vrijeme bračne zajednice? Stan je kupljen mojim novcem, ali samo dio novca prije kupovine je bio u banci. Ugovor o kupovini je sklopljen samo na moje ime.

zahvaljujem se!

vladi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Prvo Vaše pitanje je bilo da li potomci Vašeg muža imaju pravo naslijediti Vašeg supruga .Odgovor je pozitivan .

Potomci Vašeg bračnog druga iz ranijeg braka ukoliko nema oporuke isključivo u Vašu korist naslijeđuju svog oca .

Potomci Vašeg supruga imaju pravo tražiti u ostavinskoj raspravi da se njegova bračna stečevina podijeli na nasljednike .

Činjenica da pojedina nekretnina glasi samo na jednog bračnog druga ukoliko je stečena u bračnoj zajednici nema značaja .

 

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako možete dokazati da je stan kupljen vašim sredstvima, stečenim prije braka, stan je Vaše vlasništvo. Ako je samo dio vrijednosti stana kupljen vašim sredstvima, a dio otplaćen, tj stečen za trajanja braka, samo ovaj drugi dio je bračna stečevina.

 

Ima li Vaš suprug kakve druge imovine? Ako ima ,i Vi naslijeđujete tu imovinu, na jednake djelove kao i njegova djeca. U tom slučaju postoji mogućnost dogovora oko imovine - npr. Vama stan, njima ostatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija