Jump to content

zahtjev za dodjelu stanbenog kredita ili zahtjev za dodjelu stana od mombs-savjet molim


mmaarriioo

Preporučene objave

molio bih nekog da mi objasni ovu nedoumicu iz naslova dok još nisam poslao papire u mobms...

naime,podigao sam u mobms-u zahtjev za dodjelu stanbenog kredita te sam prikupio sve papire potrebne uz zahtjev i sad ih se spremam poslati sljedeći tjedan u ministarstvo(hrvi)...

međutim muči me jedna stvar i ne bih htio pogriješiti i samim tim si otežati...

naime,na zahtjevu postoji 5 točki od kojih jednu moraš zaokružiti:

1.za kupnju stana ili obiteljske kuće

2.za izgradnju ob.kuće

3.za poboljšanje uvjeta stanovanja

4.za razliku u površini između one koju koristi i pripadajuće

5.za nadogradnju ob kuće-nastavak izgradnje

ja sam zaokružio broj jedan, međutim ono što mene muči je to dali postoji još nekakav zahtjev za stambeno zbrinjavanje osim ovog koji je ustvari zahtjev za kredit a ne za stambeno zbrinjavanje...

dakle dali postoji nekakav zahtjev za dodjelom stana u vlasništvu mobms-a koji možeš dobiti na korištenje pa da kasnije dobiješ mogućnost za otkup istog?

ja,supruga i djeca(2 djece) smo podstanari i nije da se ne slažem sa kreditom za stan, već nisam siguran da smo uopće kreditno sposobni obzirom da imamo male plaće(3500 i 3200).

dakle nemam mirovinu već plaću...

molim nekog da mi odgovori dali postoji neki drugi zahtjev za stambeno zbrinjavanje osim ovog za dodjelu kredita...

što brži odgovor molim vas jer do 31.moram poslati papire...

hvala svima koji odgovore...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro si zaokružio! Naime ne postoji niti jedan drugi način, nego da ostvariš svoje pravo na stambeno zbrinjavanje, nego putem stambenog kredita (više za HRVI od 70% do 20% ne postoji dodjela stanova - ukinuta je 2001. godine). MOBMS raspolaže ili će raspolagati samo sa novim stanovima koje grade ili kupuju na tržištu putem javnog natječaja (kada u drgoj polovici proračunske godine preostane financijskih sredstava), a ne raspolažu sa starim stanovima (kao MORH) koje bi mogli davati HRVI-ima na korištenje.

Međutim, ukoliko ostvariš pravo na kredit za kupnju stana u organiziranoj izgradnji, možeš takav stan koristiti u najmu uz plaćanje zaštićene najamnine na rok od maximalno 2 godine (prva godina 2 kune, druga 4 po m2). :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija